Kraljevčanke zaustavile akademiju

Kraljevačke „malene“ su ugostile odličan tim Novosadske ŽKA, ekipu koja je trenutno u vodećem kvartetu lige i koja ima duplo više pobeda od kraljevčanki. Ipak, izabranice Dejana Kovačevića su zaigrale veoma agresivno, takav pristup i serija troijki donela im je pristojno vođstvo koje nisu ispuštale do odlaska na veliki odmor. Iskusne Bajić i Živanović, uz podršku Prlje i Vasović su stekle početkom druge četvrtine i najveću prednost 31-19, ali se gostujući tim vratio u igru. Poslednjih nekoliko minuta ovog perioda domaće su bile bez koša i Novosadska ŽKA je stigla do poen zaostatka 37-36, pa se u drugom poluvremenu očekivala velika borba.

Pobeda za siguran opstanak u ligi - trener Kovačević i košarkašice Kraljeva

Do sredine treće deonice gošće su disale za vrat košarkašicama Kraljeva, a onda su Vasović i Bajić serijom poena ponovo donele dvocifrenu prednost „malenama“ sa kojom se ušlu u poslednjih deset minuta 62-50. Pokušavale su izabranice Nataše Anđelić da uhvate priključak, ali čvrsta odbrana Kraljeva i velika borbenost domaćih doneli su im važnu pobedu protiv favorizovanog rivala.

ŽKK KRALjEVO – NOVOSADSKA ŽKA 70 – 62 (25-17, 14-19,23-14, 8-12)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 200 Sudije: Smiljanić (Beograd), Mali (Stara Pazova), Petković (Beograd)

ŽKK KRALjEVO: Miolovanović, Prlja 15 (6 il), Bajić 21 (8 as, 6 il), Vujačić 4 (8 sk), Stefanović, Vasović 9 (7 sk), Jovanović, Vajs 7, Stojčić, Ivanković, Živanović 14 (11 sk)

NOVOSADSKA ŽKA: Lukić 3, Le.Radulović 3, Androić, Stojanović 3, Perić, Siman, Radović 11 (12 sk), La. Radulović 14, Janković 11 (10 sk), Zagorac, Tadić, Mitrović 17 (10 sk)

Spartak 62 : 80 Šabac
Bor 91 : 75 Vrbas Medela
Partizan 1953 112 : 71 Loznica
Radivoj Korać 72 : 71 Crvena zvezda
021 77 : 62 Novosadska ŽKA
Student 50 : 47 Kraljevo