04.10.2007 srbijasport.net

Odbojkaši NIS Vojvodine ispali u Kupu Srbije
Aktuelni osvajač prvog Kupa Srbije u odbojci, novosadska Vojvodina porazom u Velikom Gradištu se oprostila od daljeg takmičenja u Kupu Srbije. Ekipa VGSK rezultatom 3:1 je došla do senzacionalne pobede, izbacivši u osminifinala prošlogodišnjeg osvajača trofeja. Ključni igrač u ekipi domaćina Ivanković je ostvario 25 poena, bio je nepremostiva prepreka igračima trenera Dabića. Uzbudljiva igra vidjena je u prva tri seta, sa dosta preokreta, dok u četvrtom setu četa trenera Dabića je bila totalno indisponirana, a domaća ekipa je igrala kao u transu. Na kraju susreta usledila je velika radost Gradištanaca. Dobri poznavaoci dešavanja u odbojkaškom sportu ne pamte da su novosadjani zadnjih tridesetak godina ikada ispali u osminifinala. Ovim odigranim susretom poznati su svi učesnici četvrtfinala Kupa Srbije, koji se igra u decembru. Prve utakmice su na programu 26, a revanš mečevi 29. i 30. decembra. Finalni turnir je zakazan za 8. i 9. mart 2008. godine.
Ekipe koje su izborile plasman u četvrtfinale su: Ribnica iz Kraljeva,Radnički Kombank iz Kragujevca, Mladi radnik iz Požarevca, Partizan i Crvena Zvezda iz Beograda, VGSK iz Velikog Gradišta, Borac iz Starčeva i ekipa Niša.