11.11.2018 Administrator

Radnički protutnjao kroz Novu Varoš

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 7og kola Super B lige savladali u gostima ekipu „Zlatara“ rezultatom 38-25, poluvreme 15-12 i tako zadržali prvu poziciju na tabeli i posle ove runde takmičenja.

Opterećeni bremenom favorita u ovom susretu,igrači Radničkog nisu dobro otvorili utakmicu. Početna nervozna igra je dala priliku domaćim igračima, poznatim po odličnim partijama na svom terenu,da značajni deo prvog dela igre provedu u vođstvu,koje je dva puta iznosilo i 3 gola prednosti ( 7-4,14.min. i 9-6,17.min). Prenuli su se Kragujevčani na krilima dobrih intervencija Dušana Petrovića i u 21. minutu golom Stanojeva poravnavaju rezultat ( 9-9). Uz rezultatsku klackalicu narednih par minuta,gosti podižu nivo igre i na odmor odlaze vođstvom 3 gola prednosti ( 12-15).

Samo početnih 9 minuta drugog dela igre Novovarošani su uspeli da održe minus 3, a nakon furiozne serije Radničkog 4-0 stvari polako dolaze na svoje mesto. Prepoznatljiva agresivna odbrana, ubitačni kontranapadi su dali rezultata i prednost Kragujevčana je sve više rasla do konačnih 25-38.

Svi igrači Radničkog su dali svoj maksimum, ali su se uz odličnog na golu Petrovića više od ostalih istakli,gotovo po pravilu najefikasniji Bojan Tomić, kao i Stefan Stanojev i Dušan Medić.Niz dobrih igara i pobeda je nastavljen a Kragujevčane do jesenje titule prvaka deli još četiri kola.

U redovima domaćina najefikasniji su bili   Dino Ajanović sa 6 i Đorđe Popović sa 5 pogodaka,dok je kod ekipe Radničkog poslovično golgeterski najraspoloženiji bio Bojan Tomić sa 10 a u stopu ga je pratio i Dušan Medić 7 postignutih golova.

U okviru sledećeg, 8. kola, Kragujevčani će ugostiti ekipu Priboja narednog vikenda.

Zlatar – Radnički 1964: 25-38 (12-15)

Nova Varoš: Hala “Nova Varoš”. Gledalaca : 250
Sudije: Ivan Mandić,Nemanja Kovačić
Sedmerci: Zlatar 5 (2), Radnički 5 (4)
Isključenja: Zlatar 18 min, Radnički  18 min
Igrač utakmice : Dušan Petrović

Zlatar :  Ajanović 6, Popović 5, Bujišić 2, Radičević, Zečević 2, Džekulić, Jozović, Nikolić, Gavrilović, Barjaktarević 3, Mijović 2, Rakonjac 4, Vuković, Rajić 1, Veljković, Matović.

Radnički 1964  :  Bogićević, Blagojević, V.Stevanović 2, Ristić, Mutavdžić, Lekić ( 1 odbrana,sedmerac ), Dobrosavljević 2, Petrović ( 19 odbrana,2 sedmerca), Knežević 4, M.Stevanović 2, Radenović 1, Stanojev 6, Bogdanović 4, Tomić 10, Janićijević, Medić 7.

Zlatar 25 : 38 Radnički 1964
Lokomotiva 29 : 31 Kuršumlija
Bela Palanka 24 : 22 Hajduk Veljko
Žitorađa 24 : 25 Topličanin
Dubočica 54 26 : 23 Vranje 1957
Pobednik 23 : 25 Priboj