Trijumf Lozničana u Velikoj Plani

Rukometaši Loznice pobedili su na gostovanju, Moravu u Velikoj Plani sa 35:29 (14:11), u šestom kolu Super B lige grupa Sever Centar.
Bio je to drugi trijumf Lozničana, koji sada zauzimaju devetu poziciju, među 12 ekipa u ligi.
Meč je protekao u dominaciji gostujućeg tima, koji je vodio od početka i zasluženo slavio pobedu.
Čvrstom igrom u odbrani i efikasnom u napadu, Loznica je u 11. minutu došla do najveće prednosti u prvom poluvremenu - 7:2, da bi na odmor otišla sa tri gola viška - 14:11.
Prvi gol u nastavku postigli su domaći rukometaši, stigli na dva gola minusa, ali to je bilo sve  što su učinili. Lozničani su nastavili sa dobrom igrom,  povećali prednost na šest golova (20:14) u 37. minutu i održali je do kraja utakmice.
Najbolji igrač Loznice bio je Božidar Nadoveza sa 11 golova. Dragan Marković i Bojan Cvijić upisali su po pet golova.
Najefikasniji u domaćem timu bio je Nenad Tasić sa šest pogodaka.
Loznica u narednom kolu u nedelju 11. novembra dočekuje Crvenku. Predhodno će  utorak dočekati Mačvu iz Bogatića u okviru Kup takmičenja.

Požarevac 27 : 32 Jedinstvo
SC Voždovac 2012 36 : 28 Loznica
Jugović 27 : 26 Lavovi BP
Mačva 30 : 28 Vrbas Petrol
Proleter 43 : 38 Kolubara
Crvenka 32 : 35 Morava