Radnički bolji u Niškom derbiju

Na stadionu na Bubnju pred oko 1000 gledalaca Radnički je u poslednjem kolu ove sezone rutinski savladao ekipu Car Konstantina sa 3:1. Derbi je prikazan u odličnom izdanju, poseta je bila sigurno jedna od najvećih ove sezone a i na terenu su igrači prikazali sjajnu veštinu sa loptom, pogotovo kod golova. Prvi gol je pao sredinom prvog poluvremena iz slobodnog udarca sa oko dvadesetak metara posle dobrog šuta i jako loše intervencije golmana gostiju. Posle vodjstva domaći tim nije prepustio inicijativu "Carićima" pa su nagradjeni još jednim pogotkom na kraju prvog poluvremena. Posle gužve u šesnaestercu i odbrane golmana napadač Radničkog je naleteo na loptu i silovito i precizno je poslao u vrh mreže. Pored velike posete gledalaca tu su bili i verni navijači Radničkog, "Meraklije", koje su odlično podržavale svoj tim svih 90 minuta.

U drugom poluvremenu domaćini su malo stali i igrači Car Konstantina su to iskoristili. Počeli su da napadaju i postigli prelep gol. Defanzivac gostiju se sjajno snašao posle centaršuta i glavom poslao loptu u nebranjeni deo mreže. Kada su svi prisutni pomislili da ce meč postati rezultatski zanimljiv, jedan igrač domaćih se pobrinuo da to tako ne bude. Posle par dobrih pasova ljubimci "Meraklija" su se našli u odličnoj šansi i jedan igrač ju je sjajno iskoristio i majstorski pogodio mrežu za konačan rezultat.

Posle meča su navijači i igrači Radničkog slavili pobedu i ulazak u Prvu Ligu Srbije. Car Konstantin je ove sezone odlično igrao pogotovo u drugom delu sezone i na kraju su završili na solidnom šestom mestu i ostaje im da poboljšaju tim u letnjem prelaznom roku i sledece sezone pokušaju da se nadju u društvu prvoligaša.

Dubočica 0 : 1 Vlasina
Sloga (D) 3 : 1 Hajduk Veljko
Radnički (S) 1 : 0 Rudar Alpos
Radnički (P) 2 : 1 Kopaonik
Žitorađa 2 : 0 Svrljig
Radnik 4 : 2 Jedinstvo (P)
Radnički (N) 3 : 1 Car Konstantin
Timok 2 : 1 Trstenik PPT