Posle ubedljivog prvog , opuštanje u drugom poluvremenu , Bekament Bukovička Banja savlado Zaječar 34:29

... lider na tabeli Super lige Srbije i u četvrtom kolu ostvario pobedu i zadržao maksimalan učinak uoči gostovanja u Novoj Pazovi ...

Dva različita poluvremena u igri lidera Super lige Srbije večeras u SRC „Šumadija“ u Aranđelovcu u utakmici četvrtog kola Super lige Srbije , u kojoj je tim trenera Saše Boškovića osvojio nove prvenstvene bodove i maksimalan učinak na startu ove superligaške sezone.

Počeo je domaćin dobro večerašmji utkmicu protiv povratnika u elitno društvo najboljih Srpskih ženskih rukometnih ekipa , pa kako je taj deo odmicao , tako je i prednost rasla , da bi u finišu prvog poluvremena , u nekoliko navrata bila i + 10. Igrao je Bekament , lepršavo , brzo i sigurno , dok je Zaječar koliko – toliko ostajao rezultatski u igri , pre svega preko odličnih akcija koje su se uspešno završavale preko kružnog napadača Milene Milojević ili sa pozicije desnog beka preko Jelene Terzić ..

Pozdrav navijačima posle još jedne pobede Bekamenenta Bukovičke Banje

Domaćin je igrao raznovrsno , a trener Bošković je „mešao karte“ , pa su sve devojke koje su dobijale priliku dobro odrađivale svoje zadatke , pre svega u napadu , za sigurnih + 10 na kraju prvog poluvremena , i rezultat 23:13.

U drugih 30 minuta , kao da se Bekament zadovoljio visokim vođstvom , pa su sigurne u svoj konačan trijumf , aranđelovčanke dozvolile da Zaječar prepolovi prednost i ublaži poraz na podnošljivih minus 5 golova , na isteku 60-og minuta kada je na semaforu stajalo 34:29.

Svi igrači , izuzev golmana , koji su dobili šansu u večerašnjoj utakmici u domaćoj ekipi upisali su se u strelce ,a najefikasnija bila je kapiten Sanja Rajović sa 7 golova , 6 je postigla Milica Rančić , 4 Nataša Atanasković , po 3: Danica Stojiljković , Milica Anić , Bojana Milić i Danijela Ilić. Dva puta su se u strelce upisale Katarina Stepanović i Maja Radoičić , dok je jednom mrežu protivničke ekipe zatresla Bojana Agatunović.

Kapiten - "kapitenski" najefikasnija u ekipi Bekamenta Bukovičke Banja- Sanja Rajović

U ekipi Zaječara istakla se golovima ali i igrom Jelena Terzić sa 11 ( 3 penala iz 4 pokušaja) pogodaka.

6 puta je mrežu odličnih golmana Bekamenta Ane Kačarević i Ilijane Nićiforovič zatresla kapiten gostiju Emilija Veljković , dok je gol manje postigla srednji bek Elena Šaronjić. Milena Milojević je dodala 4 gola , a po jedan pogodak postigle su: Jovana Nikolić , Mileva Knežević i Aleksandra Stamenić.

Domaćin nije iskoristio oba penala , po jedan u prvom (Milica Anić) i drugom poluvremenu (Milica Rančić) , dok su gošće od 6 realizovale tek polovinu.

Četiri isključenja dosudili su arbitri iz lazarevca , braća Jevtić , Đorđe i Miloš , za domaći sastav: Atanasković , Stepanović , Radoičić i Agatunović , dok su iz istih razloga gošće „odmarale“ 3 puta po 2 minuta: Milena Milojević i Jovana Nikolić 2 puta.

Za igrača utakmice , treneri jedne i druge ekipe proglasili su čuvara mreže Bekamenta Bukovičke Banje Ilijanu Nićiforović , koja je dobila priliku od 25 minuta , zamenivši do tog trenutka odličnu Anu Kačarević.

Najbolji igrač utakmice u Aranđelovcu Ilijana Nićiforović golman Bekamenta u društvu službenih lica

Posle 4 odigrana kola Bekament je prvi na tabeli 1 ekipa sa maksimalnih 8 bodova koliko imaju i Jagodina i Naisa , a veću nedelju od 20:00 sati aranđelovčanke gosstuju u Novoj Pazovi , ekipi Mladosti , koja je večeras slavila u Novom sadu protiv ekipe Minaque rezultatom 21:24 , poluvreme 12:11.