Voždovčanke slavile u Loznici

U zaostalom meču drugog kola Prve ženske rukometne lige Centar, ORK Loznica je na svom terenu, u sredu uveče poražena od ekipe Voždovac 24:31 (10:13).

Mlade Lozničanke su pružile nešto slabiju igru, posebno u odbrani, promašile su pet penala i nekoliko kontri i zicera, što je rezultiralo zasluženim porazom.

Domaće igračice su bolje otvorile  meč i već u trećem minutu povele 3:0.  Prednost su održavale do desetog minuta kada su gošće prvi put došle u vođstvo 6:5. Od tog trenutka iskusnija ekipa Voždovca preuzela je rezultatsku inicijativu i kontrolu nad mečom. Na odmor su otišle sa tri gola prednosti 13:10. U nastavku su krenule još efikasnije i u 48 minutu stigle do najveće prednosti od devet golova viška - 24:15.

U preostalom delu meča Lozničanke su zaigrale nešto angažovanije i u 56 minutu smanjile razliku na tri gola prednosti za Voždovac 23:26. Međutim, nisu imale snage da u završnici naprave preokret.

Kapiten Jasmina Simić bila je najbolja u lozničkoj ekipi sa osam golova, Marija Pantić je dodala pet a Sanja Avramović četiri gola.

U pobedničkom timu najefikasnije Anja Radosavljević i Ratka Šašić sa po osam pogodaka. Marija Najkić je postigla četiri gola.

ORK Loznica - Voždovac 1955 2     24:31 (10:13)

Loznica, dvorana Lagator. Isključenja: ORK Loznica 8, Voždovac 10 minuta. Sedmerci: ORK Loznica 8 (3), Voždovac 3 (2). Sudije: Milica Dondić, Aleksandra Milošević.

ORK Loznica: Grgić, Krstić 1, Pantić 5, Dišić, Vasić 1, Marešević, Ćosić, Popović, Kuljanin 3 (1), Simić  8 (1), Avramović 4, Samardžić 2 (1), E. Petrić, H. Petrić, Vasiljević, Tešić.

Voždovac: Radosavljević 8, Đuričić 1 (1), Šašić 8 (1), Andrić 3, Aleksić 3, Tomanić, Đukić 1, Stojanović 2, Milojević 1, Stanisavljević, Avramović, Mitrović, Najkić 4, Stanojević, Kovačević.

Na startu prvenstva, ORK Loznica je zabeležila pobedu u Kostolcu. Savladan je domaći Rudar 30:26 (19:12).

U narednom trećem kolu predstoji im gradski derbi sa ekipom Loznica grad.