28.05.2011 Ž. Radivojević

SLV: Donji Srem – Tekstilac Ites 4:2

Donji Srem je posle očekivane pobede na Tekstilac Itesom na „dva koraka“ od plasmana u Prvu ligu. Već posle nekoliko minuta igre postalo je jasno „u kom će pravcu utakmica teći“: iskusni Petković golom u 3. minutu dovodi lidera u vodjstvo i publika je očekivala „goleadu na Suvači“. Domaćin ima veliku inicijativu i stvara šansu za šansom: Petković u 22, a Šušnjar minut kasnije. „Kazna“ za neiskorišćene prilike mogla je stići u 26. minutu: Nedeljković ne koristi neodlučnost domaće odbrane. Kada se Tošić upisao u listu strelaca u 32. minutu činilo se da nikakve dileme neće biti.

Prvu šansu u nastavku utakmice imao je Šušnjar u 53. minutu: nakon proigravanja izbija sam ispred Ignjatovića, dobar šut, ali golman gostriju odbija loptu u korner. Posle centaršuta iz ugla u 57. minutu Maraš je na „pravom mestu“ i šalje loptu iza ledja Drinića i čini utakmicu zanimljivijom. Ipak, gosti nemaju snage „za nešto više“. Petković rutinerskim šutem u 64. minutu postiže još jedan gol za Donji Srem i to je prilično ubedljivih 3:1. U 76. minutu lepa kombinacija napadača domaćina: Čordašić posle slobodnog udarca lepo upošljava Šušnjara, koji sjajnim udarcem sa oko 18. metara povećava vodjstvo na 4:1. Nekoliko minuta kasnije Milanović propušta priliku za Donji Srem, posle solo prodora.

Do kraja utakmice vidjen je još jedan gol, ali u mreži Drinića: poraz gostiju ublažio je golom kapiten Paunović u 83. minutu.

PEĆINCI – Sportski centar „Suvača“. Gledalaca: 300.
Sudija: Aleksandar Jovanović (Novi Sad) 7. Strelci: Petković u 3. i 64, Tošić 32. i Šušnjar u 78. minutu za Donnji Srem, Maraš u 57. i Paunović u 83. minutu za Tekstilac Ites. Žuti karton: Kenić (Tekstilac Ites).

DONJI SREM: Drinić 7, Tošić 7,5, Marković 7,5, Ristić 7, Bukorac 7,5, Petković 8,5 (Milanović), Radišić 7, Lakić-Pešić 7, Šušnjar 7,5 Jovanović 7 (Ristov), Čordašić 8.

TEKSTILAC ITES: Ignjatović 8, Stevanović 6,5 (Vuković), Ristić 7, Jovičević 7,5, Čikoš 6.5, Cvetković 6,5, Kenić 6 (Veselinović), Maraš 7, Nedeljković 6,5, Paunović 7, Subotić 6. Igrač utakmice: Miša Petković.

Sloboda (NK) 3 : 4 Mladost (BJ)
Solunac 1 : 1 OFK Kikinda
Veternik Viskol 1 : 0 Senta
Radnički (NP) 3 : 0 Dolina
ČSK Pivara 3 : 0 Cement
Donji Srem 4 : 2 Tekstilac Ites
Palić 2 : 0 Vršac
Sloga (T) 1 : 1 Mladost (A)