Građevinarke do prve pobede uz sjajnu podršku sa tribina

Rad-Kolibri 2:1 (1:0)

Gledalaca:400
Sudije: Milica Milovanović(Kragujevac), Aleksandra Tomić(Kragujevac), Anrea Milošević(Kragujevac)
Delegat: Živka Komlenac Đorđević (Grocka)

Strelci: Simić u 42.min i Maričić u 86.min za Rad, a Jovanović u 63.min za Kolibri.
Žuti kartoni: Gilić, Dramićanin, Žujković(Kolibri)

Rad: Bojadžija, A. Jovanović, Nikolić(od 47.min Bradara), Miljković, Simić, Ćorluka, N. Jovanović, Pantović, Radulović( od 46.min Milošević), Tanasković i Milenković.

Kolibri: Stefanović, Despotović, Kostić( od 67. min Đorđević), Dramićanin, Žujković, Jovanović, Stojanović, Milanović, Prodanović, Gilić, Kirov(od 78. min Jelić).
Koncentrisana igra bedema oba tima obeležila  je prvi deo susreta na duel malog broja prilika i čestih prekršaja. Domaćini su prvu ozbiljnu šansu u 15. min prokockali preko Radulovićeve koja nije uspela da realizuje stopostotnu priliku kada se posle divnog serviranja lopte sa desnog boka našla na nekoliko metara razdaljine od čuvara mreže. U poslednjim momentima poluvremena, Simićeva je odbijeni udarac Tanaskovićeve od živog zida poslala u nebranjeni deo mreže za prednost plavo-belih.
Drugi deo utakmice je nosio sa sobom nešto drugačiji scenario i bio je obeležen igrom brzog tempa i čestih pretnji sa obe strane. U 63.minutu precizan pas iz ugla je Jovanovićeva udarcem glavom poslala u ugao gola za poravnjanjem računa i nastavak drame. Do kraja susreta su izabranice Danijele Mirčetić vršile visoki pritisak i ređale pretnje, ali odlična Stefanovićeva je intervencijama na gol liniji uspela da očuva mrežu netaknutom sve dok je Maričićeva nije matirala na opštu radost publike u 86.minutu.
U sledećem kolu Radovke gostuju ekipi Kolubare. Utakmica je zakazana za subotu 15.09.2018. u 13:00 na stadionu FK Kolubara u Lazarevcu.