Biciklizam: U subotu 7. maja 35. trka "Oko Beograda – Delta tur"

Omladinski biciklistički klub Beograd organizovaće u subotu 7. maja 35. međunarodnu trku „Oko Beograda – Delta tur“.Voziće se u dve etape. Prva je od 10 časova i najbolji srpski biciklisti i gosti iz inostranstva startovaće na Trgu republike i cilj će biti posle 18 km na vrhu Avale. Druga etapa je od 12,30, i takođe kreće sa Trga republike. Staza vodi preko Pančeva, Kovina, Smedereva do Beograda i cilj je kod tržnog centra u Rakovici posle 110 kilometra vožnje.

Na ovoj trci 2010. u generalnom plasmanu pobedio je Žolt Der, lane član Partizana, sada u kragujevačkom Radničkom. U prvoj etapi bio je treći, iza Esada Hasanovića i Nebojše Jovanovića (obojica Partizan) , dok je u drugoj etapi trijumfovao ispred Nebojše Jovanovića i Dragana Spasića (Železničar MBN). Najbolji vozač do 23 godine bio je Marko Stanković iz kraljevačakog Metalca. Najuspešniji junior u ukupnom plasmanu bio je Aleksa Veličković iz aranđelovačke Šumadije. Bio je prvi u prvoj i treći u drugoj etapi. U drugoj etapi prijatno je iznenadio pobedom mladi biciklista Crvene zvezde Stefan Ivković. Trka Lige Srbije u Loznici, planirana za 8. maj je odložena.