Remi OFK Beograda u generalnoj probi pred početak prvenstva

U poslednjoj kontrolnoj utakmici na pripremama pred početak prvenstvene trke naš tim je remizirao sa ekipom Železničara iz Pančeva. Krajnji rezultat je glasio 1-1, a ova utakmica je ponela ulogu neke vrste generalne probe pred start novog šampionata.

Trener Todorović je još jednom imao prilike da se uveri u trenutne mogućnosti svojih pulena, a nekim igračima je na ovoj utakmici dao nove uloge pa smo tako na mestu centralnog napadača mogli da vidimo Veličkovića.

Naš mladi tim je u prvom periodu igre nije bio na željenom nivou pa smo tako stvorili tek nekoliko "polušansi", da bi u nastavku u igru ušli sa više žara i htenja. Gosti su ostavili dosta dobar utisak i bili su jak protivnik. U prvom poluvremenu nekoliko stopostotnih prilika Železničara anulirao je golman Vraneš svojim sjajnim intervencijama, a u drugom delu utakmice su došli do vođstva nakon dobre akcije i rutinske završnice. Do nerešenog rezultata došli smo pred kraj susreta kada je mrežu zatresao dosta aktivni Nedović.

OFK Beograd: Vraneš, Iličić, Batinica, Aleksić, Mirković, Ignjatović, Basara, Minić, Mitrović, Radojković i Veličković. Igrali su i Radić, Dobresko, Milić, Mladenović, Živković, Garić, Martinović i Nedović.

Upitali smo i šefa stručnog štaba, Žarka Todorovića, za utiske nakon utakmice i očekivanja u predstojećem periodu: - "Sastav tima diktiraju propisi, to jest, nemogućnost registrovanja igrača za prvo kolo. Ovaj period bih više nazvao selektiranje nego pripremama. Igrači su dolazili, odlazili, ostali su oni za koje smatramo da su za OFK i koji su videli svoju perspektivu u klubu. Nisam bolestan pesimista, ali ne i blesavi optimista što se tiče prvenstva. Ono što mogu obećati jeste veliki rad i očuvanje imidža kluba."

Novi šampionat je na programu narednog vikenda kada u premijernom kolu dočekujemo ekipu Radničkog sa Novog Beograda.

Cement 5 : 1 Dinamo 1945
ČSK Pivara 4 : 3 Radnički (NP)
Mladost 2 : 1 Radnički (SM)
OFK Vršac 2 : 1 Hajduk 1912
Radnički (ZR) 3 : 1 Bačka 1901
Železničar 1 : 1 Crvena zvezda
Kabel 6 : 1 Dunav
Omladinac 0 : 3 Borac