Železničar osvojio turnir u Beogradu
Pobedom od 31:30 nad domaćinom, u finalu turnira povodom 70 godina Rukometnog kluba Partizan, niški Železničar je pokazao da je u odličnoj formi pred nastavak sezone. U polufinalu niški igrači savladali su Dinamo iz Pančeva, učesnika SEHA lige.
Mladen Krsmančić (11) postigao je gol vredan pobede; foto: Vanja Keser

Da superligaši ne zaostaju za ekipama koje se takmiče u regionalnoj SEHA ligi pokazalo se na turniru u Beogradu. Golom Mladena Krsmančića u poslednjem minutu, lider nacionalnog takmičenja osvojio je pehar i pobedio trenutno drugoplasiranu ekipu Superlige.

Partizan je nakon gola Krsmančića imao napad za izjednačenje, ali nije ga iskoristio. Niški tim je tokom celog meča vodio, a u 35. minutu imao i 9 golova razlike (23:14). Crno-beli su se serijom 5:0 približili (23:19), ali je "Želja" odoleo tom naletu i nastavio da održava prednost.

Ubrzo su novu seriju od 5:0 imali domaćini kada su stigli na minus 1 (27:26), a poslednji put su zapretili u finišu kada je bilo izjednačeno (30:30).

Polufinalni mečevi igrani su dan ranije i Železničar je savladao Dinamo iz Pančeva sa 30:29 (17:14), dok je Partizan bio bolji od Vojvodine rezultatom 25:24 (15:11).

Treće mesto osvojio je Dinamo koji je bio bolji od Vojvodine.