13.02.2011 N.Pavlović

Prijateljska utakmica: Jasenica 1911 – Šumadija (J) 1:3

Srpoligaš iz Jagnjila, održao je lekciju lideru na tabeli zonske lige Dunav. Prvo vođstvo, gosti su ostvarili golom iz slobodnog udarca. Sa oko tridesetak metara, iskosa sa desne strane loptu je uputio Đorović, ona je prošla pored igrača oba tima, golman Avramović se bezuspešno bacio, a lopta je završila u njegovoj mreži. Gosti su i u 27. minutu, imali priliku za gol. Udarac Živanović, domaći golman Avramović je krajnim naporima izbacio u koprner. Palančani su mogli da izjednače u 37. minutu. Popović je sa leve strane ubacio loptu do Jankkovića, koji sa ivice šesnaesterca snažno šutira u donji desni ugao, a golman Jokić sigurno hvata loptu. Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku, gosti su promenili satav ekipe, a domaćini su na svakih tri minuta menjali po dva igrača.

Igrao se 57. minut, kada je bio korner za Šumadiju. Lopta je visoko letela, a najviši u skoku je bio Dabetić, koji je šalje u mrežu nemoćnog Avramovića. I 14. minuta pre kreaja susreta, gosti su imali šansu, a rezervni golman Petrović bio je na visini zadatka. Posle toga sledi akcija Jasenice, Perišić pogađa staivu, a u brzom kontra napadu Šumadija preko rezerviste B. Stojanovića dolazi u vođstvo od 0:3. Gosti iz Jagnjila, zadnjih sedam minuta igrali su sa igračem manje, pošto je Antić zaradio crveni karton. Čast Jasenice, spasio je Milentijević golom u zadnjim trenucima susreta.

Gradski fudbalski stadion: U Smederevskoj Palanci. Gledalaca: 100. Sudija: Danijel Milutinović (Smederevska Palanka). Strelci: Đorović 12, Dabetić 57, B.Stojanović 78. minut za Šumadiju, a Milentijević u 89. minutu za Jasenicu 1911. Žuti kartoni: Janković ( Jasenica 1911 ), Đorović ( Šumadija ). Crveni karton: Antić (Šumadija ).

JASENICA 1911: Avramović, Šuleić, M.Petorović, Tufedžić, ( Milentijević ) Ilić, Đokić, Maksimović, Milošević, Popović, Vlastić, Janković. Igrali u drugom poluvremenu: A.Petrović, Radovanović. Đurđević, Đorđević, Perišić, Gačević, Didanović, Pavlović, Milovanović, Dončić.
ŠUMADIJA: Jokić, Pandurović, Dabetić, Glođević, Rosić, Dubonjac, V. Milić, Ćosović, Đorović, M.Jovanović, Živanović. Igrali u drugom poluvremenu: Marić, Đurić, Spasić, Urklopina, Luković, Radovanović, B.Spasić, Antić, N.Jovanović, N.Milić.