OLS: Inđija - Napredak 1:1

Ponovo je južna tribina Gradskog stadiona u Inđiji bila tesna kada su na terenu omladinci FK Inđija. Nije se tražila karta više jer su kapije ovog zdanja bile širom otvorene.

Mladi fudbaleri nisu imali pravi odgovor na ovu posetu danas. Poprilično je rastrzana igra bila dva tima, posebno u prvom delu utakmice. Domaćin je tek zapretio u 14. i 16. minuti kada se najbolji pojedinac u domaćem timu, kapiten Mihajlo Banjac odlučio da isproba svoju levicu. Dva pokušaja sa otprilike istog rastojanja, 20 metara od gola gosta su završila na indetičan način kraj okvira gola Andrijanića.

Pogrešno dodavanje igrača domaćina gosti znalački kažnjavaju u 32'. Bojanić se našao u povoljnoj poziciji da ugrozi Vojvodića, ali njegov šut sjajno brani golman domaćina. Njegov odbitak nekako u nastavku dolazi do Radivojevića koji lagano trese domaću mrežu za 0: 1. Saigrača Vojvodića u tim trenucima po reakciji nije bilo nigde.

Tek posle ovog šoka kao da su se malo probudili domaći igrači. Tako je Bajić uputio sjajnu loptu ka Panjku, a ovaj ulazi u kazneni prostor, šutira iz trka preko gola gosta. Šansa u domenu stoprocentnih.

U drugom poluvremenu Inđija igra znatno organizovanije. Pleli su igrači sredine terena mrežu oko kaznenog prostora gosta. Kruševljani su sabijeni na svoju polovinu gde su se grčevito branili i tražili svoju šansu iz kontranapada.

Inđija je blizu poravnanja u 58.minutu. Ponovo je vižljasti i brzi Panjak u glavnoj roli. Ponovo je Bajić bio asistent, a Panjak je ponovo bio sam i neprecizan u otsutnom momentu. Gost umalo sve to nije naplatio samo dva minuta kasnije. Opet je to bila greška domaćina na sredini terena. Lopta stiže do Jovkovića, ulazi u kazneni prostor, ali je Vojvodić padom u noge ovom igraču sprečio nov gol Kruševljana. Ponovo je isti igrač u prilici da ugrozi gol domaćina tri minuta kasnije. Ovog puta njegov šut blokira Leđanac.

Do 90.minuta tajac iako je Inđija pokušavala da ugrozi gol gosta. Tada je posle kornera lopta stigla do Panjka, a ovaj glavom lobuje golmana gosta, ali na njegovu nesreću ona seda na prečku. U nastavku iste akcije Nemanja Mrđa glavom šutira preko gola. Trener gosta je u tim minutima panično menjao igrače u svom timu. Sve je činio da iseče akcije domaćina. Ipak to mu nije pomoglo jer je domaćin izjednačio u drugom minutu nadoknadnog vremena. Bila je to velika gužva u kaznenom prostoru, lopta pada na glavu Nemanje Mrđe koju on samo skreće u mrežu gosta za 1: 1.

Do kraja još nekoliko paničnih odbrana igrača u plavoj opremi. Sa druge strane ipak je realno bilo malo vremena za potpun preokret u rezultatu.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 300. Sudija: Novak Simović iz Lovćenca, pomoćnici: Mario Livaja iz Beške i Nemanja Bosić iz Novog Sada. Delegat FSS: Radoslav Maksimović. Strelci:Nemanja Mrđa 90+2' - Inđija i Radivojević 32' - Napredak. Žuti kartoni: Panjak 79' - Inđija i Zdravković 29' i Tarailo 90+2' - Napredak.

Inđija: Vojvodić, Kestić (Kostić 75'), Brtka (Bobar 45), Leđanac, Petar Mrđa, Dubajić (Nemanja Mrđa 57'), Bajić, Puzić, Banjac (K), Panjak, Živković. Trener: Miroslav Blanuša.

Napredak: Andrijanić, Rajković, Zdravković, Trnavac, Jeremić, Zrnzević (Marković 58'), Živić (Marić 87'), Petrović, Radivojević (Sarić 72'), Jovković (K)(Trailo 89'), Bojanić (Jevtić 85'). Trener: Zoran Ristić.

Spartak 1 : 3 Brodarac
Radnički 1923 0 : 6 Crvena zvezda
Rad 3 : 0 Radnički (P)
Internacional 1 : 1 Partizan
Voždovac 0 : 3 Čukarički
Inđija 1 : 1 Napredak