Trijumf trsteničana u Pukovcu

Posle pobede na svom terenu protiv ekipe FK Tabane fudbaleri Trstenika uspeli su i u gostima da izbore pobedu nad ekipom Pukovca u poslednjem 30. kolu Srpske lige Istok. Izabrani tim trenera Zlatka Markovića i njegovog pomoćnika Dragoljuba Šure Pavlovića, pokazao je da će i u narednom periodu češće slaviti pobede a smanjiti poraze, uostalom lopta je okrugla pa će se videti. Susret ovog kola vodio je arbitar Stefan Filipović iz Jagodine, koji je opravdano zbog prigovora i prekršaja podelio žute kartone trsteničanima Egeriću, Matoviću, Vasiću i Milovanoviću, dok su isključenja zaslužili domaći igrač Perić i trsteničanin Gašić.

U vođstvo su prvi došli gosti već u 3. minutu efektnim šutem Radivojevića, u 8. minutu Petković je uspeo da izjednači rezultat na 1:1. Trsteničani su pojačali ritam igre i u 17. minutu kapiten Vasić postiže vođstvo 2:1. Domaći su izjednačili pogodkom Perića iz jedanaesterca 2:2 što je bio i rezultat prvog dela utakmice.

U nastavku trsteničani su igrali sa 10 igrača jer je u 50. minutu igre iskljulen Gašić. Međutim, gosti se nisu predavali i krenuli ofanzivnije prema golu domaćih i u 63. minutu Radivojević ponovo dovodi svoj tim u vođstvo sa 3:2. Posle starta nad Matovićem u šesnaestercu Pukovca, sudija Filipović pokazao je na belu tačku, precizan je bio Milovanović i trsteničani su povećali svoje vođstvo na 4:2 u 63 minutu,isti igrač u 85 minutu postavlja konačan rezultat 5:2 za Trstenik PPT. Ovom pobedom na kraju prvenstva trsteničani su završili na 7 mestu sa 42 osvojena boda.Čestitke Temniću 1924 na osvojenoj tituli i plasmanu u viši rang takmičenja.