Šumadinac uz mnogo muka do pobede protiv Mladog proletera

Utakmica 25. kola Prve beogradske lige odigrana je između Mladog proletera i Šumadinca iz Bečmena. Mladi proleter se još ranije oprostio od ovog takmičenja i od sledeće sezone će se takmičiti u nižem rangu takmičenja. Šumadincu je pobeda značila za bolji plasman u ligi. Interesantan detalj ove utakmice je bio to što je Šumadinac igrao kao gost na svome terenu jer Mladi proleter zbog kazne nemože da igra utakmice kod kuće.

Obe ekipe su počele meč loše. Bilo je puno grešaka sa obe strane. U 26. minutu posle greške odbrane Šumadinca, Duka Ognjen (Mladi proleter) postiže gol za svoju ekipu. Mladi proleter je poveo sa 1:0. Najbolju šansu za Šumadinac imao je Jevtić Milan u 30. minutu kada je posle šuta sa 15 metara lopta otišla malo iznad prečke gola Perovića (Mladi proleter). Igrao se 33. minut kada je Jevtić, posle dodavanja Mraovića, uposlio Nikolu Živovića, koji je pogodio gol Mladog proletera. Šumadinac je izjednačio, rezultat na 1:1. Tako se i završilo prvo poluvreme.

Drugo poluvreme je počelo kao i prvo. Dosta grešaka u dodavanju obe ekipe. Većih šansi nije bilo sve do 53. minuta kada je nakon asistencije Tadić Slobodana (Šumadinac), Puljić Darko bio najviši u skoku i gol pogodio glavom. Šumadinac je poveo sa 2:1. Ispostavilo se da je to bio i krajni rezultat.

MLADI PROLETER - ŠUMADINAC 1:2 (1:1)

Igralište u Bečmenu, Gledalaca: 20. Glavni sudija: Tatomirović Slobodan (Beograd), Pomoćne sudije: Grković Lazar, Voštić Strahinja. Strelci: Duka Ognjen (Mladi proleter), Živović Nikola, Puljić Darko (Šumadinac). Žuti kartoni: Milošević Manoilo (Mladi proleter), Mraović Marko (Šumadinac).

MLADI PROLETER: Perović 6,5, Stefanović 6,5, Marktak 6,5, Stanojević 6 (Milenković 6,5), Đorđević 6,5, Žarković 6, Nikolić 6,5 (Cocić - ), Milošević 6, Duka 7, Vukomanović 6,5, Abudula 6,5.

ŠUMADINAC: Žigić 7, Nikolić 7, Stojkoski 6,5, Poznanić 7 (Tadić N. 6,5), Puljić 7,5, Jevtić 7, Mraović 7, Živović 7 (Novaković 6,5), Tadić S. 7, Jovanović 6,5 (Goronja 7), Jezdimirović 7.

Igrač utakmice: Puljić Darko.

Lepušnica 4 : 2 Borac
Banja 1 : 5 Komgrap
Brodarac 5 : 0 Poštar Zvezdara
Mladi proleter 1 : 2 Šumadinac
Sinđelić 2012 0 : 0 Institut