Đavolima samo bod kraj Jošanice

U 18. kolu Srpske lige Zapad, fudbaleri Radničkog 1923 remizirali su sa ekipom Jošanice u Novom Pazaru – 1:1 (0:1). Pazarci su poveli na startu utakmice preko Mihajlovića, ali je Saša Marković izjednačio početkom drugog poluvremena i doneo bod svom timu.

Iako je Radnički 1923 u Novi Pazar stigao kao aktuelni lider srpskoligaškog zapada, ekipa Jošanice je još jednom pokazala koliko je neugodan rival na svom terenu. Već u 3. minutu zapretio je Škrijelj iz slobodnog udarca, da bi četiri minuta kasnije nakon nezgodnog udarca Ibrahimovića golman Radničkog Raičević kratko odbio loptu, ali pravo do Mihajlovića, koji je smešta u mrežu gostiju.

Jedinu priliku u prvh 45 minuta Kragujevčani su imali u 32. minutu, kada je golman Jošanice Koč lako zaustavio pokušaj Krasića iz slobodnog udarca.

Tek na startu drugog dela igre izabranici trenera Vlade Čapljića krenuli su ofanzivnije ka golu Jošanice. Igrao se 50. minut kada je Ljubo Nenadić uposlio Sašu Markovića, koji sa desetak metara preciznim udarcem pogađa gol gostiju i donosi svom timu izjednačenje.

Desetak minuta kasnije Nenadić je testirao golmana Koča, da bi na drugoj strani Sulejmanović u 69. minutu zapretio iz slobodnog udarca, ali je Raičević prebacio loptu preko prečke. Tu nije bio kraj uzbuđenjima pred golom Kragujevčana, budući da su Mihajlović, a potom i Avdić, propustili dve kolosalne prilike nakon centaršuteva iz kornera.

U samom finišu meča Varjačić je centrirao, Spalević pokušao da dođe do lopte, ali je pri tom na njega startovao protivnički štoper i otklonio opastnost pred golom svog tima.

JOŠANICA – RADNIČKI 1923 1 – 1 ( 1 – 0 )

NOVI PAZAR
Stadion: Gradski
Gledalaca: 1 000
Sudija: Jakovljević (Ljig)
Pomoćnici: Milorad Jovanović (Ljig) i Nikola Obradović (Batočina)
Strelci: Mihajlović u 6. minutu za Jošanicu; Marković u 50. minutu za Radnički 1923
Žuti kartoni: Ibrahimović i Kadrić (Jošanica), Andrić, Miljuš, Marković, Spalević (Radnički 1923)

JOŠANICA: Koč, Gicić, Škrijelj, Ferizović, Miletić, Lakota, Sulejmanović (od 89. Alijagić), Ibrahimović (od 65. d. Avdić), Bajramlić (od 78. Kadrić), Smajović, Mihajlović.

RADNIČKI 1923: Raičević, Matejević, Nenadić, B. Andrić (od 74. Miljuš), Ilić, Marković, Krasić, Vidović, Varjačić, Spalević, Gavrović (od 67. Lukić).

I pored ovog remija, fudbaleri Radničkog 1923 zadržali su prvo mesto na tabeli, sa bodom prednosti u odnosu na Budućnost Krušik iz Valjeva. U sledećem kolu na „Čika Daču“ stiže Karađorđe iz Topole.

Smederevo 1924 0 : 0 Zlatibor (Č)
Loznica 0 : 2 Budućnost Krušik 2014
Jedinstvo Putevi 0 : 0 Polet (LJ)
Karađorđe (T) 1 : 1 Mihajlovac 1934
Jošanica 1 : 1 Radnički 1923