Radnički u maratonu pobedio Ribnicu

Stari-dobri šumadijski odbojkaški derbi, sudar Radničkog i Ribnice pripao je domaćinu. Posle pet maratonskih setova i velikog preokreta, Kragujevčani su položili na pleća „papirnatog” favorita iz Kraljeva i skočili na petu poziciju.

A utakmica je počela dominacijom gostiju. Poveli su 7:3 i 15:8, kada je bilo jasno da će dobiti prvi set. Blok je sjajno funkcionisao u ekipi iz Kraljeva, pa su iz tog elementa osvojili trećinu poena!

U nastavku su se probudili domaći, pa je usledio neizvestan set, pun preokreta. Istini za volju, nijedna ekipa nije imala prednost veću od dva poena. Završnica je pripala domaćinu. Od 20:20, Vulović je poveo svoj tim ka izjednačenju. Iskoristili su domaći drugu set loptu, kuvanjem Stokovića.

Treći set, preslikan prvom. Opet su Kraljevčani zagospodarili situacijom, Okošanović je sjajno servirao, domaćin grešio, pa je na semaforu zasijalo 2:10! Ništa se nije promenilo u nastavku. Poklanjali su domaći poene, s vremena na vreme nešto bi i zaradili gosti, a servisima Ilića stavljena je tačka na ovaj period igre.

I kad je malobrojna publika pomislila da će domaćin izgubiti još jedan meč, Kragujevčani su iskazali veliku želju i upornost, što je njihov zaštitni znak u 2017. godini. Kao i u meču protiv Partizana, započeli su preokret, za sedmu ovosezonsku pobedu.

Opačić i Matić anulirali su visoko vođstvo gostiju (1:5), a u nastavku seta, Ribnica je neshvatljivo nervoznom igrom počela da poklanja poene i domaćin je za tili čas stekao ogromnu prednost – 16:9. Bilo je jasno da će se igrati taj-brejk.

On je doneo potpunu neizvesnost. Bilo je 5:3, pa 5:6, a na odluku se čekalo do same završnice. Pri rezultatu 13:13 poentirao je Opačić, a za kraj, as je odservirao Ilić. Nastala je velika radost odbojkaša Radničkog, koji su definitivno postali majstori drame, jer su sinoć dobili i treći meč u pet setova.

RADNIČKI KG. - RIBNICA    3 - 2 (16:25, 25:23, 13:25, 25:15, 15:13)

Dvorana: „Jezero”. Gledalaca: 150. Sudije: A. Popović (Sr. Karlovci), R. Leko (Novi Sad). Trajanje meča: 116 minuta.

RADNIČKI KG: Matić 7 (3 as), Goić 11 (2 gr, 3 bl), Vulović 21 (6 izb, 2 bl, 26 pr), Stoković 4 (2 as), Čedić 5 (3 gr, 5 izb, 3 sg), Opačić 17 (4 gr, 2 izb, 2 bl, 2 sg, 33 pr, 3 gr), Pantelić (lib, 14 pr), Žugić 2 (4 gr, 2 sg, 4 pr), Zubić, Srećković, Protić 1, Pantović (lib 2, 5 pr, 2 gr). Trener: Predrag Srećković.

RIBNICA: Ilić 16 (6 bl, 2 as), Nenadić 8 (2 gr), Stefanović 7 (2 bl, 4 sg), Okošanović 22 (3 gr, 4 izb, 2 as, 3 sg), Vilimanović 4 (3 bl, 3 sg), Str. Milovanović 13 (2 sg, 14 pr, 3 gr), Močić (lib 1, 4 pr), Savić (lib 2, 18 pr, 3 gr), Marković 1, Slo. Milovanović, Ćosić 1, Paunović. Trener: Boško Mačužić.