FSRO: Dugandžić tri puta kuca na vrata

U Ratini sigurna pobeda domaćina protiv dobrog rivala iz Mataruga. Junak utakmice bio je Vladimir Dugandžić koji je het - trikom krunisao svoju igru i bio najzaslužniji za ubedljivu pobedu Poleta. Prvi pogodak postrigao je sedam minuta pore odlaska na odmor. Na udarac se odlučio sa dvadesetak metara i činilo se da će lopta biti lak plen golmana i veterana gostujućeg tima Svetomira Erovića. Međutim, loša procena vratara i lopta je bila u mreži.

Zanimljiva utakmica, zaslužena pobeda Poleta Foto: STOLE

U nastavku posle dvadesetak minuta posle solo prodora strelac drugog ola bio je Filipović. U međuvremenu i gosti su imali kolosalnu priliku da zatresu mrežu Županjca ali Raičević sa pet - šest metara nije uspeo da pronađe put lopte do mreže. To je ubrzo kaznio Dugandžić kada je posle centaršuta sa desne strane jedan odbitak golmana pretvorio u vođstvo od 3:0. On je četiri minuta kasnije postavio i konačan rezultat a onda uz aplauze iz gledališta prepustio svoje mesto mladom i talentovanom Nikoli Jeliću.

POLET - MATARUGE 4:0 (1:0)

RATINA: Gledalaca 50. Sudija: Nenad Simović (Kraljevo) 7,5. Strelci: Dugandžić u 38. 72. 76. Filipović u 62. (Polet). Igrač utaknmice: Vladimir Dugandžić (Polet)

POLET: Županjac 7, Jevtović 7, Mutavdžić 7, M. Jelić 7, Lazić 7, Robović 6,5, Pešić 6,5, Ćirović 7 (Savić -), Dugandžić 8,5 (N. Jelić -), Stevanović 7, Filipović 7

MATARUGE: S. Erović 6, D. Nikolić 7, Raičević 6, V. Nikolić 6,5, Mlađović 7, Milošević 6, Bojović 7, Živanović 6,5, Tenjević 6, I. Erović 6,5, Bojanić 6,5.

Real 3 : 0 Ibar
Granit 6 : 1 Magnohrom
Novi Pazar 1928 2 : 1 Ribnica
Omladinac 5 : 1 Goč
OFK Ras 2 : 1 Proleter
Polet 4 : 0 Mataruge