GL Čačak : OFK Rakova - Malba 1:0

Fudbalska statistika vas može usmeriti da procenite ko je nadahnutiji u određenom duelu ali se na nju ne možete stopostotno osloniti kada prognozirate krajnji ishod meča.Najbolji primer za tu tvrdnju jeste susret 4.kola GL Čačka između Rakove i Malbe.Svi fudbalski parametri bili su na strani gostiju – veći posed lopte,više kornera,opasnih napada,daleko veći broj prilika,iznuđen jedanaesterac....Ali,ono najbitnije pripalo je domaćima – bodovi!Glavni „krivac“ za takav sled događaja,bez sumnje je golman Rakove Vladimir Nikolić.Jednostavno,za njega tim iz Žaočana nije imao rešenja.

Detalj iz prvog poluvremena

Već 2.minutu zicer za Kastratovića.Našao se oči u oči sa domaćim čuvarom mreže i šutirao pored stative,sa svega 5-6 metara.U 14.minutu Đorđević pokušava glavom – bez rezultata.Isti igrač preti i osam minuta kasnije,no pokušaj sa 15 metara biva lak plen za Nikolića.Nerealizovani napadi nisu sputavali goste koji nastavljaju u napadačkom ritmu.Interval od 34. do 36.minuta donosi dva odlična udarca sa distance koje „jedinica“ Rakove maestralno neutrališe.Probali su Radulović i Dragomir Popović.Uprkos dovoljnom broju prilika,isključivo u režiji gostiju,mreže se nisu tresle u prvih 45 minuta.

Napad OFK Rakove u drugih 45 minuta

Nije se dugo čekalo na priliku u nastavku.Već u 53.minutu Bogosavljević je pokazao na „kreč“ u korist Malbe.U svom kaznenom prostoru rukom je igrao Vukajlović nakon šuta Dragomira Popovića.Odgovornost preuzima Rozgić ali Nikolić „čita“ njegovu nameru i ostavlja svoj tim u rezultatskoj ravnoteži.Kazna za silne promašaje stiže na isteku 58.minuta.Ćirković je prošao po desnom boku,ušao u kazneni prostor i prizemnim pasom pronašao Ristanovića koji ne greši sa 7-8 metara udaljenosti.Lopta odseda u donjem levom uglu Lovićevog gola za 1:0!Domaći tek tada dolaze do daha uspevši da se oslobode pritiska.Rakova je u novoj prilici u 64.minutu.Pogrešio je u svom šesnaestercu Karović,Nikola Krupež došao do lopte i izašao pred Lovića.Mogao je da bira ugao ali je tukao pored gola iz neposredne blizine!Tada je bilo jasno da gosti nemaju koncentracije za nešto više i da teško mogu do boda,koji su itekako zaslužili.Istina,beležimo dobar udarac Miletića sa dvadesetak metara,petnaestak minuta pre kraja,no Nikolićeva mreža i ovoga puta ostaje netaknuta.U samom finišu nije bilo šansi iz kategorije stopostotnih,pa je na snazi ostao rezultat iz 58.minuta.