Olimpijske igre: Košarkaši sigurni na startu

Muška košarkaška reprezentacija Srbije očekivano je zabeležila pobedu u prvom kolu olimpijskog turnira, protiv selekcije Venecuele rezultatom 86:62.

Srbija je od starta meča pokazala bolju igru, tokom prvog poluvremena izabranike Aleksandra Đorđevića je krasila fenomenalna odbrana. Podatak da su naši momci primili samo 23 poena u prvom poluvremenu, jasno oslikava da je Srbija u ovom trenutku mnogo kvalitetnija ekipa i da pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. Meč je praktično odlučen u drugoj četvrtini, u kojoj su Teodosić i drugovi ubacili čak 26 poena, a primili samo 9. Posle dvadeset minuta igre Srbija je imala ogromnu prednost od 44:23, i već tada je svima bilo jasno da će srpska reprezentacija upisati pobedu u prvom meču na Olimpijskim igrama. Ni nakon odmora se ništa nije promenilo, Srbija je nastavila u prepoznatljivom ritmu i samo je povećavala svoju prednost pred poslednju četvrtinu. U poslednjoj deonici ekipa Aleksandra Đorđevića je lagano i rutinski privela meč kraju, za visokih i ubedljivih 86:62 za Srbiju. Najefikasniji u redovima pobednika je bio Bogdan Bogdanović sa 19 poena, a odličnu podršku je imao u vidu Miroslava Raduljice koji je meč završio sa 18 poena.

Naredni meč Srbija igra u ponedeljak od 19:15h, a protivnik je reprezentacija Australije.

SRBIJA-VENECUELA 86:62 (18:14, 26:9, 24:18, 18:21)

SRBIJA: Teodosić 5, Simonović 6, Bogdanović 19, Marković 2, Kalinić, Nedović 7, Birčević 6, Raduljica 18, Jokić 4, Štimac 5, Jović 5, Mačvan 9.

VENECUELA: Ečenikve 12, Luis 5, Marijaga, Gregori Vargas 6, Koks 6, Kubiljan, Hoze Vargas 12, Ruiz 3, Graterol, Gilen 4, Perez 3, Kolmenares 11.