Real sa Nišave demolirao "gradjevinare"

Ubedljiva pobeda Radničkog nad ekipom Rada (3: 0), fenomenalna igra, dva gola Mrkića, evrogol Arsića i asistencije Stojanovića, su glavna obeležja utakmice koja je odigrana na Čairu pred 3000 gledalaca.

Mrkić 1:0 15. min.

Utakmica je krenula bez preteranog respekta obeju ekipa, igralo se bez kalkulacija i otvoreno. Nije bilo borbe za posed i početno ispitivanje snaga, što je donelo veoma uzbudljivu utakmicu sa mnogo šansi za gol.

Nišlije su povele u 15. minutu, kada je akciju Arsića i Stojanovića u gol pretvorio Mrkić. Najpre je Arsić oduzeo loptu Veselinoviću, povukao je ka golu Filipovića, a zatim je ostavio Cakiju Stojanoviću koji je pravovremeno uposlio Mrkića, a ovaj preciznim udarcem sa oko dvanaestak metara, iskosa sa desne strane, pogodio "malu mrežu" u suprotnom uglu Filipovićevog gola.

Na 2:0 je povisio Arsić evrogolom koji će se dugo prepričavati. Na sredini terena su kombinovali dojučerašnji fudbaler Radnika iz Surdulice i najistureniji napadač niškog tima Pavkov.  Napadač niškog tima je uputio povratnu loptu Arsiću, a ovaj je povukao par metara i sa ivice kaznenog prostora uputio pravi projektil u desni ugao golmana Rada. Bivši golman Radničkog je uspeo samo da pogledom isprati loptu, a paradom još više ulepša pogodak niškog veziste.

Nakon vođstva Reala sa Nišave usledio je period mirnije igre pa se do kraja poluvremena nije dešavalo ništa značajnije. Na odmor se otišlo sa rezultatom postignutim u 21. minutu- 2: 0 za Radnički.

Početak drugog poluvremena je obeležilo nastojanje Radovih fudbalera ne bi li smanjili rezultat, ali je to otvorilo šanse domaćim fudbalerima, pa su i pored povezanije i angažovanije igre gostiju, domaći fudbaleri stvarali šanse.

U 83. minutu je postavljen konačan rezultat 3: 0 za Radnički. Ako je gol Arsića ono što dovodi publiku na stadion, to su svakako i potezi kakav smo videli od Cakija Stojanovića kada je asistirao Mrkiću, koji je manirom iskusnog strelca postavio konačan rezultat.

RADNIČKI NIŠ : RAD 3:0 (2:0)