ORK Šamot 65 iz Aranđelovca posle 18 godina ponovo član srpske rukometne elite

Aranđelovac slavi rukomet... Posle Izvora Bukovičke Banje , koji punih 18 takmičarskih sezona brani boje aranđelovačkog rukometa u Super ligi , i rukometaši Šamota iz Aranđelovca od naredne jeseni nastupaće u društvu najkvalitetnijih rukometnih ekipa u Srbiji.

ORK "Šamot 65" iz Aranđelovca , od jeseni sezone novi superligaš

Na „zatvaranju sezone“ Šamot je u utakmici bez rezultatskog značaja , ubedljivo savladao ekipu Vrbasa rezultatom 33:25 , poluvreme 13:12. Bila je to 16-a pobeda „šamotera“ u 22 utakmici ove sezone , ovoga puta nad timom koji se uz valjevski Metalac oprostio od Super B lige. U svečarskoj atmosveri , pred oko 1.000 odlično raspoloženih ljubitelja rukometa , domaćin se pre početka utakmice zahvalio navijačima na podršci i dobroj energiji koju su igračia slali sa tribina u toku većeg dela sezone. Kapiten Vladimir Đorđević se putem razglasa obratio navijačima , zahvalio im se na podršci , a u ime kluba i ekipe posebno se zahvalio svom saigraču Branku Simonoviću koji je u toku sezonu „uskako“ u tim kada mu je bilo najteže. Simonoviću je uručen uramljen šamotov dres kao znak zahvalnosti za sve ono što je ovaj igrač učinio za klub u dugogodišnjoj sportskoj karijeri a sa terena je ispraćen ovacijama aranđelovačke publike.

Utakmica je protekla u fer i sportskoj atmosveri a domaćin je dodao gas u drugom poluvremenu kada se prednost permanentno povećavala iz minuta u minut za konačnih + 8 na kraju meča ova dva rivala.

Najefikasniji u redovim domaće ekipe bio je prvi strelac lige Aleksandar Glišić sa 9 pogodaka dok se Marko Živojinović u strelce upisao 7 puta.

U redovima Vrbasa , tima , koji će od naredne sezone u niži rang , bolji od ostalih po broju postignutih golova bio je Miloš Grozdanić sa 7 pogodaka , dok je Martin Kilibarda postigao 5 golova.

U Super ligu plasirali su se pančevački Dinamo i Šamot , dok su se u niži rang preselili: poslednjeplasirani Metalac iz Valjeva , Vrbas koji je sezonu završio na pred-poslednjem mestu kao i zrenjaninski Proleter koji je sezon završio na 9 mestu odnosno Crvenka koja u niži stepen takmičenja odlazi sa 10-og mesta tabele 12 timova Super B lige.

Konačna tabela Super B lige za rukometaše na kraju sezone 2015/2016

Aranđelovčani se posle 18 godina vraćaju u Super ligu a u poslednje dve sezone Šamot je preskočio dva ranga takmičenja i preko preko Prve lige Zapad i Super B lige ekspresno stigao u društvo najboljih srpskih ekipa koje će od jeseni igrati Super ligu.

Po završetku utakmice ORK Šamota 65 i Vrbasa za program Radio Televizije „Šumadija“ govorili su: igrači Bojan Tomić i Vladimir Đorđević kao , jedan od članova Upravnog Odbora Danko Perišić kao i legendarni trener Šamota Dušan Mirjanić.