Brojne medalje za članove karate kluba Knjaz na prvenstvu i kupu uže Srbije u Čačku

U organizaciji Karate Saveza Uže Srbije u subotu 09. aprila je je u Čačku održano prvenstvo karate Saveza uže Srbije u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji za poletarce , pionire i nade u muškoj i ženskoj konkurenciji u borbama i katama , dok su dan kasnije nastupali kadeti , juniori , mlađi seniori i seniori.

Prvog dana mladi takmičari Karate Kluba Knjaz iz Aranđelovca osvojili su čak 28 medalja od čega čak 13 zlatnih , 3 srebrne i 12 bronzanih odličja.

6. Kate ekipno devojčice , 2007.godište , III-mesto

Sastav ekipe: Obradović Mina , Bujagić Danica , Vujanović Anđela i Dragićević Nina

7.Kate ekipno devojčice , 2003 godište , I-mesto

Ekipa radila u sastavu: Timotijević Katarina , Jeremić Iva i Vujanović Anđela.

Ovo takmičenje je kvalifikaciono za plasman na Prvenstvo Srbije koje će se za dve nedelje održati u Beogradu.

Izveštaj o rezultatima regionalne Radio Televizije "Sunce" iz Aranđelovca

Dan kasnije , 10. aprila u sali osnovne škole u Preljini nadomak Čačka održan je i Kup uže Srbije za kadete , juniore , mlađe seniore i seniore na kojem su “knjazovci” nastavili žetvu medalja.

Ovo takmičenje je kvalifikaciono za plasman na Prvenstvo Srbije.

U konkurenciji 34 kluba iz regiona sa oko 60 najkvalitetnijih senior koji su se takmičili u konkurenciji kata i borbi pojedinačno ostvareni su dobri rezultati za aranđelovački karate.

I devojke Knjaza redovno na pobedničkom postolju

Zlatnu medalju kadetskom kata timu Knjaza donele su Anja Dragićević , Neda Arsenijević i Marija Pavlović.

Druga mesta u kadetskoj konkurenciji u pojedinačnom nastupu osvojili su: Milica Vujanoviću kategoriji + 55 kilograma , Predrag Doganjić u kategoriji – 55 kilograma , kao i Andrija Dušaanić u kategoriji + 65 kilograma.

Još jedna kadetkinja Knjaza , Sofija Radulović , osvojilla je odličje za svoj klub nastupivši u kategoriji + 55 kilograma.

U juniorskoj konkurenciji nastupala je Ivana Preković , koja je u kategoriji – 58 kilogramaa osvojila drugo mesto.

Kod mlađih seniorki u kategoriji + 60 kilograma , Zorana Radivojević osvojila je srebro dok se istim odličjem kod seniora u kategoriji – 68 kilograma okitio i Aleksandar Lekić.

Najsjanije odlićje , pripalo je seniorki Knjaza Jovani Vulinović koja se na najviši stepenik pobedničkog postolja popela u kategoriji + 60 kilograma.

Jovani Preković je zbog povrede izmaklo finale pa se „morala zadovoljiti“ osvajanjem bronzane medalje , predajom meča kako bi se sačuvala za naredne izazove , koji nju i Jovanu Vulinović očekuju već sledećeg vikenda u Salzburgu na Premijer ligi koja je poslednja provera pred Evropsko prvenstvo u maju mesecu.