Siguran start Lokanja

Fudbaleri Lokanja uspješno su startovali u nastavku sezone Regionalne lige Grupa Istok i kao gosti došli do veoma važnih bodova u borbi za vrh tabele. Komšijski derbi je u potpunosti opravdao očekivanja kvalitetom igre, golovima i posjetom publike. Spremnija ekipa Lokanja je već od starta nametnula inicijativu i stavila do znanja domaćinu da nisu došli da se brane. Već u devetom minutu utakmice Bojanić pravi bravuru na centru igrališta milimetarski tačno pronalazi Dalibora Mićića, koji rutinski pogađa za vođstvo gostiju. U 15. minutu Mićić ponovo bježi odbrani domaćih izlazi sam ispred Đokića, ali lopta nakon šuta prolazi pored desne stative. Domaći igrači su bezuspješno pokušali iz prekida da izjednače, ali nisu uspjeli da ozbiljnije ugroze nezaposlenog Cvjetkovića. U 25. minutu ponovo dobra saradnja Bojanića i Mićića koji pogađa za sigurno vođstvo gostiju. Do kraja poluvremena vodila se rovovska bitka na sredini terena koji je bio izuzetno nakvašen, bez ozbiljnijih prilika za gol. Domaći igrači su u drugom poluvremenu krenuli na sve ili ništa i dugim loptama pokušavali doći do prilike da postignu gol, ali osim odlične prilike za Mitrovića koji je sa 5 metara glavom natjerao Cvjetkovića da panterski reaguje, nisu imali šut u okvir gola. Gosti su se opredjelili na kontru i u dva navrata imali situaciju 4 na 2, ali su oba puta prekonbinovali tako da je na kraju nije bilo promjene rezultata i pobjeda je zasluženo pripala ekipi Lokanja. U odličnu fudbalsku predstavu uklopilo se preko 200 navijača koji su aplauzima ispratili dobre poteze obe ekipe, naročito bravure koje je krilni napadač gostiju Željko Marković izvodio tokom cijele utakmice. Sudijska trojka predvođena Bojanom Makarićem po ko zna koji put je pokazala da je odavno prevazišla ovaj rang takmičenja i bez greške odsudila meč, inače dvije prijateljske ekipe.

- Želim prvo da se zahvalim domaćim igračima i upravi na fer i korektnoj igri i dočeku i da pohvalim odziv i ponašanje publike na današnjoj utakmici.Čestitam mojim saigračima na osvojenim bodovima, isplaćuje se trud i rad iz pripremnog perioda. Odigrali smo veoma kvalitetnu utakmicu, čvrsto u odbrani, brzo i efikasno u napadu, a greške sveli na minimum. Bilo je zadovoljstvo biti akter ovakve utakmice i nadam se da će biti sve više ovakvih duela na mečevima Regionalne lige. Komšijama iz Trnovice želimo puno uspjeha u nastavku sezone, a mi se okrećemo mladoj ekipi Partizana iz Donje Trnove koji nam dolazi u goste u sledećem kolu - rekao je Miloš Janković kapiten gostiju iz Lokanja.

Trnovica - Lokanj 0:2 (0:2). Strijelci: 0:1 D.Mićić(9), 0:2 D.Mićić (25). Igralište: Lugovi, Roćević. Gledalaca: 200. Sudija:Bojan Makarić, Pomoćnici: Danijel Mijatović i Bojan Tojić (svi Bijeljina)  Delegat: Radomir Petrović (Zvornik). Žuti kartoni: D.Mićić, Simić, N.Mićić (Trnovica) Zeljko, A.Mićić, Bojanić (Lokanj) Igrač utakmice: Dalibor Mićić (Lokanj)

TRNOVICA: Đokić 6, Marković 6,5, N.Mićić 6, Simić 7, Tanacković 6, Mitrović 6,5, Z.Mićić 6, M.Perić 6 (od 67. Filipović-), N.Perić 7, Lazić 6, D.Mićić 7,5. Trener: -.

LOKANJ: Cvjetković 7, A.Mićić 7 (od 67. Vuković 7), Vidić 7,5 (od 74. Đukanović-), Mar. Đurić 7,5, Janković 7, Jovanović 7, Marković 8, Zeljko 7, Mir. Đurić 7 (od 47. Pantić 7), Bojanić 8, D.Mićić 8,5. Trener: Zoran Đukanović.

OFK Šekovići 2 : 4 Guber
Proleter 4 : 5 Zadrugar
Milići 1 : 2 Bratstvo
Majevica 2 : 2 Birač
Lokanj 1 : 2 Podrinje
Partizan 3 : 0 OFK Trnovica