Poraz Alasa kod kuće posle 974 dana

I to se moralo jednom desiti. Posle tačno 974 dana, košarkaši Dunava poraženi su u jednoj ligaškoj utakmici na domaćem terenu. Poslednji put bilo je to u sezoni 2012/13, 13.aprila 2013.godine, u 24. kolu Prve regionalne lige Sever, od ekipe Sv.Đorđe iz Žitišta. Večeras, u 11. kolu Druge lige Srbije, Dunav - Srem 71:74 (20:18, 15:20, 16:13, 20:23).

U lepom ambijentu Hale u Belegišu, pred ispunjenim tribinama, stari poznanici Dunav i Srem odigrali su izuzetno uzbudljivu utakmicu. Od prvog do poslednjeg minuta utakmica je bila neizvesna. Činjenica da ni jedna ekipa nije uspela da napravi prednost veću od šest poena razlike dovoljno govori koliko je uzbudljivo bilo večeras, pa se tako i u poslednjih dvadesetak sekundi ušlo sa nerešenim rezultatom. Više sreće u završnici imali su gosti iz Sremske Mitrovice i na kraju zasluženo slavili trojkom u poslednjim trenucima. Sigurno ne bi bilo nezasluženo ni da su Banovčani trijumfovali ali ostaje utisak da su košarkaši Dunava sami sebe pobedili večeras. Da li zbog umora, određenog pritiska ili nešto manje iskustva, večeras košarkaši Dunava nisu imali svoje veče. Izuzetno loš procenat šuta slobodnih bacanja (12/25) i trojki (5/25), uz nekoliko propusta u napadu i odbrani u poslednjim minutima, glavni su uzrok poraza. Nakon ove utakmice, nije se mnogo toga promenilo na tabeli. Dunav i Srem, sada sa četvrte odnosno treće pozicije, sa indentičnim skorom 8-3, nastavljaju borbu za vrh i trku za vodećim dvojcem, Planom i Dinamikom, pa nas sigurno očekuje još uzbuđenja. U redovima pobednika istakli su se Đorđić (25p, 7sk) i Vasiljević (20p, 4as), dok su kod domaćih najbolji bili Zorčić (18p, 7sk, 4bl) i Dugošija (10p, 9sk). Statistiku možete pogledati na sajtu kluba.
Narednog vikenda igrače Dunava očekuje teško gostovanje u Smederevskoj Palanci, ekipi koja je u usponu forme, a zatim u poslednjem kolu prvog dela Alasi dočekuju uvek neugodni Proleter.

Proleter 86 : 83 Pirot
Plana 97 : 80 Mladost
Dunav 71 : 74 Srem
Niš 62 : 61 Beko
Zlatibor 62 : 69 Napredak
Zdravlje Leskovac 80 : 85 Sloboda
Dynamic BG 85 : 77 Vojvodina