25.04.2010 A. Daišević

PLS: Sloga - Novi Pazar 2:1

Kraljevčani su umalo od gotovog napravili veresiju. Nadigrala je Sloga brobeni tim Novog Pazara bila u prilici da ga rezultatski ponizi i onda olako dopustila da već grogirani protivnik dođe na domak boda. Pravda je u finišu meča zadovoljena.

Meč je počeo odlično, veću 3.minutu Milenković je imao "zicer" za "bele", ali je loptu poklonio u ruke Beširoviću. Odmah je u narednoj akciji uzvratio Novi Pazar, kolosalna šansa za Bejatovića ali je lopta fijuknula tik pored stative već savladanog Božovića. Naredno uzbuđenje viđeno je u 27.minutu, Gojković je sve lepo uradio, kao na tacni ostavio loptu Rađenoviću, ali je odjednom kao iz zemlje iznikao na loptu krenuo Radović čiji je šut izblokiran. Ipak minut kasnije Rađenović iz slobodnog udarca tera Beširovića da loptu ispod prečke izbaci u korner. U 39.minutu odlična kontra mladog Radovića, ali u presudnom trenutku Živković je izblokirao njegov šut. Najlepši detalj prvog poluvremena videli smo u 43.minutu kada je Gojković uhvatio jedan "otpadak", uputio strahovit šut sa preko 30 metara, a vratar gostiju bravuroznom intervencijom sprečio najgore.

U drugom poluvremenu trener Sloge Igor Tufegdžić u igru uvodi iskusnog Trnavca, a domaći gol postižu samo što je lopta krenula sa centra. Ubačenu loptu pred šesnaesterac gostiju Mijailović je sjajno prosledio Spasojeviću i ovaj glavom lobuje Beširovića za 1-0. Odmah je usledila reakcija sa klupe Novig Pazara, u igru su ušli iskusni Nedeljković, Pavlović i Stanojloivić. Činilo se da će Slogi biti teže, ali su domaći do 80.minuta propustili sijaset stoprocentnih prilika. U 67. minutu Perić sjajno šutira, vratar gostiju još bolje brani, a dva minuta kasnije promašaj Perića za rubriku verovali ili ne. Sa par metara od praznog gola gostiju šutirao je pored stative. Potom slede dve istovetne akcije Radovića i Mijailovića, ovaj poslednji je odlično šutirao, ali je golman gostiju sprečio najgore dobrim intervencijama. I u trenutcima kada je gostujuća "Torcida" utihnula, kada je Sloga dominirala, a gol Novog Pazara visio o koncu, sledi izjednačenje. Perić se okliznuo na centru igrališta, a Pelivanović sprečio kontru "plavih" izbacivši loptu u korner. Nedeljković odlično centrira, a Stojanović glavom postiže gol za 1-1.

Pomislili su svi na stadionu da je Sloga ponovo sve prosula, ali samo dva minuta kasnije odlični Rađenović dobija duel na 20 metara od gola gostiju, prosledio je loptu do Radovića, a ovaj sa golom spaja Mijailovića za konačnih 2-1 i erupciju oduševljenja na stadionu kod Spomen Parka. Sve pokušaje Pazaraca da do kraja stignu do novog izjednačenja sprečila je odbrana "belih" na čelui sa neprelaznim tandemom Pavlović-Babić. Kuriozitet meča je da su fudbaleri Novog Pazara utakmicu odigrali u rezervnoj, "plavoj" Sloginoj garnituri dresova sa grbom domaćina, pa tako danas Sloga nije mogla izgubiti.

SLOGA - NOVI PAZAR 2 - 1 (0 - 0)

Kraljevo;
Gradski stadion Gledalaca: 500 Sudija: Goran Milanović (Petrovac na Mlavi) 7 Pomoćne sudije: Mirko Balinovac (Valjevo) i Vladan Jeremić (Priboj) Strelci: Spasojević u 46. i Mijailović u 82. minutu za Slogu,a Stojanović u 80.minutu za Novi Pazar Žuti kartoni: Gojković, Radović (Sloga), Bejatović, Stojanović (Novi Pazar)

SLOGA: Božović 7, Đorđević 7, Gojković 7, Perić 7,5, Pavlović 7,5, Babić 7,5, Milenković 6 (od 46. minuta Trnavac 7), Spasojević 7,5 (od 56.minuta Pelivanović 7), Mijailović 7,5 (od 84.minuta Vlašić -), Rađenović 7,5, Radović 7,5

NOVI PAZAR: Beširović 7, Skopljak 6,5, Milenković 6, Škrijelj 6 (od 55.minuta Stanojlović 6), Živković 6,5, Ćirka 6, Bejatović 6, Đakovac 6, Poturović 5,5 (od 53.minuta Nedeljković 6), Salihović 5,5 (od 53.minuta Pavlović 6), Stojanović 6,5

Igrač utakmice: Milan Mijailović (Sloga)

Sloga (K) 2 : 1 Novi Pazar
Novi Sad 1 : 1 Mladost (L)
Mladost (A) 1 : 1 ČSK Pivara
Teleoptik 1 : 0 Srem
Radnički (N) 0 : 0 Indjija
Kolubara 2 : 1 Zemun
Banat 1 : 2 Radnički (S)