DLZ: Borac - Tara 3:1

Odbojkašice Tare u 8. kolu DLZ  doživele su i  treći poraz u ovoj polusezoni od odlične  ekipe Borca iz Čačka rezultatom 3:1. Zbog renoviranja sportske hale u B. Bašti Tara je , opet bila primorana da zameni domaćinstvo, pa  je već  više od mesec dana, uvek gostujuća ekipa.

Prvis set  Tara igra dobro i sigurno sa dobrim prijemom protivničkog servisa libera Jokić Jelene koja  lopte prosleđuje  dizaču Jevremović Jovani , a ona primačima Marić Andrijani i Glišić Tatjani koje sigurno osvajaju poene. Nekoliko blokova mlade Anđele Jovanović koja je igrala umesto povređene Ane Milinković unele su dodatnu sigurnost i Tara prvi set dobija  25:22.

Drugi set  počinje sa  neshvatljivim greškama  Tare u odbrani i igračice Borca  polako podižu nivo igre i igraju sve sigurnije, a Tara ne može da uhvati  ritam iz prvog seta i  na kraju ga i gubi sa 25:17. Treći i četvrti set su preslikane kopije drugog, gde samo jedna ekipa igra, a druga pokušava da  se podigne sa kolena, ali to im nije uspelo, pa Borac treći set dobija  25:15, a četvrti sa 25:19 i konačnih 3:1 za Borac.

"Borac je  jedna od najkvalitetnijih ekipa u ligi, njihova odbojkaška škola je nadaleko poznata , imaju veliki izbor igračica , jer je Čačak veliki grad, pa me  kvalitet današnje prikazane odbojke  ne iznenađuje. Nažalost , mi  već mesec dana treniramo jenom nedeljno, korektor iz Vizure Ana Milenković je povređena i neće igrati ni protiv Trstenika u sledećem kolu. Prvi set smo odigrali na svežinu i samo smo tu prikazali deo onoga što znamo, ali kako je utakmica odmicala gubili smo snagu i koncetraciju. Igračicama Borca čestitam na pobedi , a  svima na lepoj odbojci koja se igrala u Čačku. Mi ćemo svoju  priliku morati da sačekamo  u prolećnom delu i da se  kroz trening vratimo među prve tri ekipe. Nije tajna da želimo plasman u viši rang takmičenja i učinićemo  sve da do toga i dođe. "-izjavio je predsednik kluba Mihailo Jevtić.

Tara sledeću utakmicu igra opet , kao gostujuća ekipa u Trsteniku u subotu od 16. 00 časova.