11.04.2010 G.Simović

MOL Kraljevo: Polet – Morava (M) 0:1

U derbiju 19. kola Međuopštinske lige dva stara rivala aspiranata  za prvo mesto, ekipa Poleta nije uspela da pobedi na svom terenu Moravu iz Mrsaća i tako priđe Grdici na tri boda. Meč je počeo veoma obazrivo sa obe strane uz blagi pritisak domaćina koji je prvi put predvodio novi trener Miško Žerađanin. Kako je meč odmicao Morava je igrala sve otresitije i čvršće pa se na odmor otišlo bez pogodaka i bez izglednije šanse na obe strane.

U nastavku domaći  igrači kreću agresivnije ali sem nekoliko šuteva iz daljine posle prekida i nekoliko oličnih centaršuteva iz korni posle kojih se po običaju stvarala gužva nije bilo izglednijih prilika. Gosti zadovoljni stanjem stvari čvrstom odbranom i brzom kontrom u nekoliko navrata opasno su pripretili, ali bez ozbiljnije prilike. Meč je odlučen u 64. Minutu, slobodan udarac iskosa sa desne strane izvodi Puzić koji šutira veoma jako i precizno, golman Poleta Andrijašević kratko odbija, sve to prati Dragan Đurić i glavom sa nekih 5-6 metara šalje loptu u gol za neopisivu radost gostiju. Posle pogotka Morave ekipa Poleta  uspeva samo još da pogodi stativu iz velike gužve. Posle jedne takve gužve golman gostiju Antonijević ostao je bez svesti nekih minut dva, ali se sve na kraju srećno završilo. Igrači Morave znali su da proslave ovaj veoma važan trijumf sa svojim navijačima kojih je na igralištu u Ratini bilo u priličnom broju. Polet je ovim porazom drugo mesto prepustio Ribnici iz Jovca, pa ih očekuje velika borba do kraja ako žele u viši rang. Ovo je bio i četvrti trijumf  Morave iz četiri meča u drugom delu predvođena trenerom Milanom Marićem.

Polet: Andrijašević, Marjanović, Mutavdzić, Glavčić, Đurić, Radulović, Pandrc, Marinković, Stevanović (Baščarević), Stojanović, Bisenić.
Morava: Antonijević, Perišić, Kovačević, Pavlović, Zečević, Mitrović, Miličić, Đurić, Andrić (Mirosavić), Đokić, Puzić.

Granit 4 : 1 Vrnjci
Žiča 4 : 0 Tavnik
Lazac 2 : 0 Olimpik
Mlada krila 1 : 2 Šumadija
Polet (R) 0 : 1 Morava (M)
Partizan 0 : 4 Ribnica