Derbi rešen u finišu

U okviru 12. kola Šumadijske okružne lige, u Belosavcima, BSK Belosavci - Šumadinac Brzan 1-0, poluvreme 0-0. Raspored i stanje na tabeli nam govore da će se puno derbija igrati u poslednja 3-4 kola jesenjeg dela. Prvi u nizu je odigran u nedelju i u potpunosti nije opravdao očekivanja. Nepovezana igra domaćih i opredeljenje gostiju da isključivo brane svoj gol, razočarali su ionako malobrojne gledaoce.

Prvoplasirani BSK je u sredu obezbedio prolaz dalje u kupu Šumadijskog okruga ali je izgubio Karapandžića u sredini zbog povrede i Lukića na levom boku zbog crvenog kartona. Ipak to ne bi smelo da bude opravdanje za najlošiju partiju ove jeseni. Ekipa iz Brzana, koja želi da se ekspresno vrati u Zonu, u prvih 15 minuta nije uspela nikako da se poveže. Nasumično su loptu izbacivali što dalje od gola i neretko grešili u predaji, ali domaći to u par navrata nisu uspeli da iskoriste. Kako je vreme odmicalo, igrači BSKa su sve više srljali i pokučavali da nađu što brže rešenja. Probijali su Cvetković i Bukvić, ali se konstantno kasnilo u završnici. Gosti su se konsolidovali i i uspešno branili svoju mrežu do poluvremena.

U drugom poluremenu domaći kreću još odlučnije, ali je nervoza bila više nego primetna. Kako drugačije objasniti promašaj Jankovića koji se u 65. minutu posle neuspele ofsajd zamke našao sam ispred golmana ali je promašio ceo gol sa 7-8 metara. Iz tog perioda izdvajamo i pokušaj Cvetkovića koji je sebi stvorio prostor na dvadesetak metara od gola, odlično šutirao, ali je golman gostiju paradom uspeo da sačuva mrežu. Igrao se 77. minut kada je S. Luković zaradio crveni karton. Nakon još jednog u nizu kornera za BSK, zgusnuta odbrana gostiju je izbacila loptu van kaznenog prostora, a jedan igrač Šumadinca je ostao na zemlji. Pomoćni sudija je signalizirao glavnom da je S. Luković, u povlačenju, namerno laktom udario protivničkog igrača i zbog toga je isključen. Iako su imali igrača više na terenu, gosti su se i dalje branili. Domaći igrači su obilazili oko kaznenog prostora ali bez prave prilike. Glavni sudija je pokazao vreme za nadoknadu kada je izveden još jedan od prekida za BSK, odbrana gostiju je reagovala samo do Adamovića koji je primio loptu na nekih 25 metara od gola i uputio pravi projektil u nebranjeni deo mreže za veliku radost na terenu i kraj muka svih okupljenih.

Po sunčanom, ali prohladnom vremenu, skupilo se tek 50-60 gledalaca. Opšte je poznato da Belosavčani slabo prate fudbal, ali s obzirom da se igrao derbi meč i da su domaći prvi na tabeli, očekivao se veći broj navijača.

Sledeće nedelje Šumadinac dočekuje Junkovac, a BSK gostuje Šumadiji u Toponici.

BSK: Slavković, D Luković, Ml Pavković, S Luković, Andrić, A Pavković, Cvetković (Jakovljević), Bukvić, Mi Pavković, Janković (Rankić), Adamović. Rezerve: Savović, Mijović, Vukadinović.

Šumadinac: Ni Milovanović, Anđelković, Malenović, Milojević, Milanović, Radojičić, Anđelić, Ne Milovanović, Dinić, Veličković, Miletić. Igrali još i Pavlović i Ma Milovanović.

Aranđelovac 5 : 1 Prvi srpski ustanak
Vitlina-Bokanja 4 : 3 Karađorđe
Vinča 3 : 1 Šatornja
Lepenica 0 : 3 Šumadija
BSK 1 : 0 Šumadinac
Junkovac 3 : 2 Trnava