Zone "Jug": Lužnica - Sloga (L) 4:2
U derbiju kola po izuzrtno teškom terenu, mašinerija Lužnice nastavila je pobedonosni niz. U otvorenoj i borbenoj igri obe ekipe, više inicijative na početku susreta ispoljio je doćai sastav i već u 4. minutu zapretio preko Penčića, ali je njegov šut Janaćijević ukrotio. Gosti uzvraćaju u 6. minutu preko Stankovića, a na visini zadatka je i domaći golman Stoiljković. Nova opasnost po gol Sloge viđena je u 8. minutu kada Ćirić prvi put okušava svoj udarac sa ivice kaznenog prostora, ali lopta pogađa negog od igrača Sloge i završava u korner, nakon koga isti igrač najbolje skače i tuče glavom sa 7-8 metara ali pravo u dobro postavljenog Janićijevića. Sloga ponovo preti u 10. minutu, ali šut Stankovića sa 18. metara Stoiljković sigurno hvata. Igrači Lužnice pojačavaju pritisak, prenose težište igre na polovini gostiju, i onda su usledila pet minuta u kojima je na scenu stupio Nikola Ćirić, golgeter domaćih, koji sa dva ispaljena projektila sa više od 25. metara u 15. i 20. minutu dovodi Lužnicu u vođstvo od 2:0. Bio je to pravi one man show koji se retko viđa na fudbalskim terenima u Srbiji. Vođstvo domaćih od dva gola razlike nije obeshrabrilo gostujuću ekipu, pa su ponovo zapretili u 23. minutu kada Janković sa oko 18. metara šutira tik iznad desnog gornjeg ugla. U 30. minutu usledila je mala minijatura Stefana Todorovića, koji je solo prodorom po levoj strani prošao nekoliko igrača Sloge našao se oči u oči sa Janaćijevićem i oštrim udarcen po zemlji pogodio malu mreužu suprotnog ugla za tada ubedljivih 3:0 za Lužnicu. I kada su svi na stadionu pomislili da je utakmica odlučena i da gosti iz Leskovca mogu doživeti rezultatski debakl, ekipa Sloge pokazuje svoju snagu i kvalitet, preuzima terensku inicijativu, i sve opasnije napada. U 39. minute zbog povrede igru napušta centarfor Sloge Jovanović, a dva minuta kasnije posle lepe akcije i asistencije Petrovića, Stefan Stefanović udarcem sa 18. metara iskosa sa desne strane postiže lep pogodak za 3:1. U 45. minutu gosti traže najstrožu kaznu nakon duela golmana Lužnice i strelca prvog gola za Slogu, ali je sudija ispravno dosudio prekršaj u korist domaće ekipe, jer je golman Stoiljković prvi stigao do lopte i intervenisao a u njega je uklizao Stefanović.

U nastavku igre gosti ponovo imaju nešto više od igre, a u 50. Minute Stefan Stefanović propušta dobru priliku da svoju ekipu vrati rezultatski u igru. U drugom delu igre Lužnica ozbiljnije preti u 55. Minute, kada nakon dobre akcije Selimović sa distance šutira pored gola, a u 61. minutu I ovaj igrač napušta igru zbog povrede. Svaku mogućnost rezultatske neizvesnost Lužnica je otklanja u 65. minutu golom kapitena Miljkovića za 4:1, nakon još jednog prodora Todorovića po levoj strani i njegove idealne asistencije. Sloga je do drugog gola mogla dva minuta kasnije, ali je Igor Stefanović sa ivice šesnaesterca tukao visoko preko gola. Dobre šanse za još ubedljivije vođstvo Lužnice imali su Krstić u 76. i Miljković u 79. minutu, ali je njihove udarce iz povoljnih pozicija Janaćijević izbacivao u korner. U 80. minutu lepa akcija Sloge, Igor Stefanović pasom iza leđa odbrane Lužnice pronalazi Stankovića koji zaobilazi golmana Stoiljkovića i ubacuje loptu u nebranjenu mrežu za 4:2. Poslednju pravu priliku za promenu rezultata imala je domaća ekipa u 88. minutu, ali se Mitić umesto šuta iz neposredne blizine odlučio za asistenciju Ćiriću koji sa desetak metara šutira u padu a Janaćijević sprečava siguran pogodak. I to bi bilo sve najznačajnije što je viđeno u ovom susretu koji je potpuno opravdano poneo epitet derbija čitavog kola. Oni koju su imali priliku da ga prate slobodno mogu upitati: malo li je? Ono što je, pored nezaboravnih golova Ćirića, obeležilo ovaj susret je izuzetno korektno i sportsko ponašanje igrača obe ekipe, koji su u viteškom nadmetanju odlučili ko će osvojiti važne bodove. Petom pobedom u nizu, Lužnica je sa 23. osvojena boda ponovo preuzela čelnu poziciju na tabeli. A hoće li tu i ostati, i kao lider putovati sledeće nedelje u Vlasotince na derbi jeseni sa Vlasinom, zavisi od rezultata utakmice u Popovcu između Budućnosti i Vlasine.

LUŽNICA (BABUŠNICA) – SLOGA (LESKOVAC) 4:2 (3:1)

Strelci: Ćirić u 15. i 20., Todorović u 30. i Miljković u 65. minutu za Lužnicu, S.Stefanović u 41. i M.Stanković u 80. minute za Slogu - Babušnica, stadion Sportskog centra, gledalaca oko 150. Sudija: Stevan Lazarević (Niš ). Žuti kartoni: Todorović (Lužnica) Petrović i Bojat (Sloga).

LUŽNICA: Stoiljković, Stojković, Savić, Boškov, Perović, Igić (od 69.minuta Krstić), Todorović, Penčić (od 70.minuta Mitić), Ćirić, Miljković, Selimović (od 61. minuta Đurović).
SLOGA: Janaćijević, Janković, Stojadinović (od 46.minuta D.Stefanović), Trajković, Kostić, Bojat, S.Stefanović (od 70.minuta Stošić), Cvetanović, Jovanović (od 39.minuta I.Stefanović), Petrović, Stanković Igrač utakmice: Nikola Ćirić (Lužnica)