Temerinci pobedili Indjiju sa 5:2

Pred oko 40 istinskih posmatrača i ljubitelja futsal igre, odigrana je utakmica 3. kola Vojvođanske futsal lige. Domaći iskusniji sastav je bio favorit na papiru pogotovo ako se uzme u obzir da su gosti došli oslabljeni neigranjem četiri standardna igrača. Uprkos tome viđen je dobar futsal, naročito u drugom delu meča.

Trener domaćina Dragan Gale Tomić je tražio od svojih momaka, da nametnu jak ritam i ofanzivu, dok su se gosti povukli na svoju polovinu gde su strpljivo vrebali šanse iz kontra napada...

Najkon nekoliko neuspešnih napada, konačno crno-žuti postižu prvi pogodak na meču preko kapitena Zoraje Miloša br. 8, koji je snažnim udarcem pod prečku savladao nemoćnog Strajnića, 1:0, igrao se 4. minut. Na sledeći gol se čekalo nepunih 9 minuta, kada opet domaći sastav odigrava jednu uigranu akciju gde nebranjeni deo mreže na drugoj stativi pogađa Simenunović Mirko br. 2 - 2:0. Inđijci se polako otvaraju i rasplamsala se igra na celom terenu. Domaći sastav propušta dve poluprilike da bi gosti to kaznili u 18. minutu preko najopsanijeg napadača i kapitena Marković Slaviše br. 10, 2:1, to je ujedno bio i rezultat prvog dela meča. Oba golmana su u većini slučajeva dobro branili sopstevnu mrežu osim u opisanim situacijama.

Drugi deo utakmice je obilovao golovima, najpre je napadač TFK-a Letić Lazar br. 9 u samo dva minuta bio precizan i postigao golove u 24. i 25. min. utakmice – 4:1. Da bi pred kraj Indiansi smanjili preko Gudalović Bojana br. 7 u 37. minutu meča. A konačan rezultat je postavio opet Letić minut kasnije 5:2. Trener gostiju Mario Milković je uveo igrača br. 4 Antonića umesto golmana poslednjih 5-6 minuta ali bez uspeha. Sudijski par Jovanović – Mijailović /oba Vršac/ je dobro obavio zadatak, mada je bilo grešaka koje nisu uticale na krajnji rezultat. Vredi napomenuti da se igralo dva puta po 25 minuta jer semafor nije bio u funkciji, koji se nalazi u sportskoj hali u Temerinu.

TFK Temerin – KMF Indians  5:2 (2:1).

Strelci: TFK Temerin - br. 8 Zoraja Miloš u 4.min, br. 2 Simeunović Miloš u 13.min, br. 9 Letić Lazar u 24, 25 i 38.min. Indians Indjija - br. 10 Marković Slaviša u 18.min, i br. 7 Gudalović Bojan u 37.minutu.

Žuti kartoni: TFK Temerin - br. 9 Letić Lazar 27.min /bezobziran start/, kmf Indians Indjija - br. 4 Antonić Borislav u 33.min i br. 10 Marković Slaviša u 33.minutu oba zbog nesportskog ponašanja.

Sombor 1 : 12 SAS
Kraljevićevo 4 : 4 Bečej