Lokanj sačuvao prvo mjesto

Nakon tri odigrana kola Regionalne lige, grupa "Istok" fudbaleri Lokanja sa maksimalnim učinkom čuvaju prvo mjesto na tabeli. U odličnoj fudbalskoj predstavi u Lokanju, savladana je vrlo dobra ekipa Srpske varoši rezultatom 2-1. Nakon desetak minuta "ispitivanja snage protivnika" Lokanj kreće silovito ka golu godtiju, ali jedna za drugom šanse Mićića, Markovića i Đukanovića odlaze u nepovrat. Konačno u 42 minutu nakon odličnog ubacivanja Pantića sa strane vođstvo domaćima donosi Đukanović. Gosti tek u 45. minutu prvi put šutiraju u okvir gola domaćih, ali odlično reaguje golaman Cvjetković. Nastavak utakmice donosi novi zicer Mićića koji sa 5 metara 2 puta pogađa prečku, da bi Marković ponovo izašao sam pred odličnog golmana Radenkovića, koji izlazi kao pobjednik. Kazna za promašaje stigla je u 55 minutu. Neopreznost domaćih igrača gosti su iskoristili brzim ubacivanjem lopte nakon prekida, tako da Sinanoviću nije bilo teško da sa 4-5 metara ubaci loptu u praznu mrežu. Gosti su mogli i do potpunog preokreta nakon dobro izvedenog slobodnog udarca, ali je Cvjetković ponovo maestralno reagovao i izbacio loptu u korner. Do kraja utakmice na terenu je postojala samo domaća ekipa. Ponovo se smjenjuju u promašajima stopostotnih šansi Mićić, Pantić i Marković, da bi tek u 88 minutu ubacivanje Markovića odlično iskoristio Miroslav Đurić i donio veliku radost domaćim igračima. Odličnu igru obje ekipe maestralno je ispratila sudijska trojka na čelu sa iskusnim sudijom Gavrić Aleksandrom

- Jedna veoma teška utakmica za nas protiv odlične ekipe Srpske varoši u kojoj smo i pored velikog broja šansi, morali do kraja da strepimo za konačan ishod. Čestitke našim igračima na bodovima i igri uz napomenu da moramo više raditi na realizaciji. Moram da se zahvalim na korektnom odnosu gostima u jednoj utakmici bez grubog starta. Prvenstvo smo startovali odlično, ali nastavljamo dalje sa radom i već počinjemo da se pripremamo za meč protiv podmlađene ekipe iz Lopara koja nam dolazi u goste u četvrtom kolu. Sportskim prijateljima iz Srpske varoši želimo sve najbolje u nastavku prvenstva i da što prije zauzmu mjesto u vrhu tabele, gdje objektivno pripadaju - rekao je sportski direktor FK Lokanj Vlado Janković.

Lokanj - Srpska varoš 2:1 (1;0). Strijelci: 1;0 Đukanović (42), 1:1 Sinanović (55), 2-1 Mir.Đurić (88). Igralište: FK Lokanj, Lokanj. Gledalaca: 150. Sudija: Aleksandar Gavrić (Bijeljina) Pomoćnici: Boško Lazić (Zvornik), darko Radojičić (Bijeljina) Delegat: Jovica Mitrović (Ugljevik). Žuti kartoni: Mićić (Lokanj) Savić, Vujić, Todorović (Srpska varoš) Igrač utakmice: Radenko Radenković (Srpska Varoš)

LOKANJ: Cvjetković 7,5, Vuković 7 (od 76. Simić), Vidić 7,5, Mar. Đurić 7,5, Bojanić 7, Jovanović 7, Đukanović 7 (od 61. Janković 7), Zeljko 7 (od 53. Mir.Đurić 7), Pantić 7,5, Marković 7,5, Mićić 7. Trener: Zoran Đukanović.

SRPSKA VAROŠ: Radenković 8, Savić 6,5, Vujić 7,5, Gatarević 7, Petrović 6,5, Pačvara 6 (od 40. Jokanović 6), Sinanović 7, Todorović 7 (od 80. Dodić), Ćulum 7,5, Vasiljević 6,5 (od 60. Antić 6), Gajić 6,5. Trener: Dražen Mihajlović.

Majevica 2 : 0 Partizan
Milići 1 : 0 OFK Trnovica
Proleter 0 : 2 Podrinje
OFK Šekovići 5 : 0 Birač
Jedinstvo 2 : 0 Bratstvo
Guber 3 : 0 Zadrugar