Sremska liga: Prvi maj - Sloven 2:1

Desetak minuta je delilo Sloven od pobede nad mesnim rivalom. Dva velemajstorska poteza Radića (asistencija Ježu i gol iz slobodnog udarca) odlučila su pobednika. U prvim minutima Sloven je igrao prilično neubedljivo, a u par navrata je pravio velike kikseve u odbrani, što domaćin nije uspeo kazni: posebnu Lukač u 19 minutu posle nesporazuma Bačića i Savića. Ipak, do promene rezultata dolazi u 30, minutu: posle centaršuta Beronje iz ugla, podlično je bio postavljen pred golom Vidanovića Ninković, koji glavom šalje loptu u mrežu.

Prvi maj - Sloven

Rakić u 55. minutu, šutem sa oko 20 metara, šalje loptu pored leve stative gola Vidanovića. Minut kasnije neuspela ofsajd zamka Slovena, Lukač dolazi u priliku da uradi nešto više, ali odlazi isuviše u levu stranu i prilika odlazi u nepovrat.U 71. minutu Jakšić beži po strani, odličan centaršut na Krstovića, ali, sve se završava bez promene rezultata. Poslednjih desetak minuta su bili fatalni za Sloven. Najpre je Radić u 81. minutu izvanredno proigrao Ježa, kojem nije bilo teško da savlada Savića. I kao „šlag na tortu“ došao je 85. minut: slobodan udarac za domaćina na dvadesetak metara od gola Slovena izvodi na najbolji mogući način Radić i to je 2:1. par minuta kasnije viđen je lep šut Vukmanovića, ali lopta odlazi tik iznad prečke.

Šta reći na kraju? Stekao se utisak da su fudbaleri Prvog maja imali više želje za pobedom. Sloven nedorečen.

Strelci: 0:1 Ninković u 30, 1:1 Jež u 81, 2:1 Radić u 85. minutu. Ruma: igralište Prvog maja. Gledalaca: 500. Sudija: Srđan Kavgić (Ruma). Pomoćnici: Marko Inđić (Stara Pazova) i Jovan Stolić (Ruma). Delegat: Goran Milijašević (Inđija). Žuti kartoni: Lukač i radić (Prvi maj), Sekulić i Krstović (Sloven). Crveni kartion: Sekulić (Sloven).

PRVI MAJ: Vidanović, Cerovac, Janjić (od 46. N. Kordolup), Mitrović, Marković (od 46. Vukmanović), Bačvanski Jovanović, Lukač, Radić, Radišić, Spasojević (od 79. Jež).

SLOVEN: Savić, Putica, Bačić, Sekulić, Sremčević, Ninković, Jakšić, Štetić, Krstović, Beronja (od 80. A. Marković), Rakić (od 67. Mandić).

Igrač utakmice: Bojan Radić .

Partizan 4 : 0 OFK Zeka Buljubaša
Graničar 1924 1 : 2 Ljukovo
Donji Petrovci 1 : 1 Hrtkovci
OFK Brestač 2 : 2 Podrinje
1. Maj Ruma 2 : 1 Sloven