Pobeda uz praznično raspoloženje

Na stadionu kraj Morave fudbaleri Trstenika PPT pred 250 gledalaca ostvarili su novu pobedu u prvenstvu Srpske lige Istok u okviru 29. kola. Sokobanjci su se predstavili kao vrlo borbena ekipa, a domaćini su igrali oprezno i stvarali povoljne šanse za pogodak, ali sve do 34. minuta nije bilo realizacije kada je mladi Nenad Milovanović posle dodavanja od strane Vukosavljevića, pobegao svojim čuvarima i savladao golmana gostiju Jovanovića. Bilo je to 1:0 za trsteničane. Pred sam kraj poluvremena u 44. minutu igrač Ozrena Branković imao je trelu priliku ali je šutirao loptu preko gola.

U drugom poluvremenu domaći su imali više od igre u 56. minutu Vukajlović nije uspeo da se upiše u listu strelaca, isti igrač nije uspeo da realizuje penal u 57. minutu koji je Jovanović odbranio. Minut kasnije gostujući golman ponovo izuzetno brani odbranivši snažan šut Nenada Milovanovića. U 60. minutu utakmice ponovo penal za domaće ali je ovoga puta Vukosavljević bio precizan i povećao vođstvo trsteničana na 2:0, što je bio i krajnji ishod ovog susreta, koji je vodio glavni sudija Aleksandar Ilić iz Paraćina.Žute kartone dobili su N.Milovanović, Ljubisavljević, Savić i Karović kod domaćih a kod gostiju Savić, Paris, Majkić dok je D.Mijajlović isključen iz igre. U 30. kolu prvenstva Trstenik PPT gostuje u Boru kod istoimenog kluba, trenutno trsteničani su na trećem mestu tabele sa 51 bodom, u Boru će kažu u taboru trsteničana biti teško ali se nadaju povoljnom rezultatu.

Trstenik PPT 2 : 0 Ozren
Timočanin 4 : 3 OFK Bor
Radnički (P) 2 : 0 Timok
Sloga 4 : 3 Đerdap
Hajduk Veljko 2 : 5 Radnički (S)
Sinđelić 2 : 0 Kopaonik
Dinamo 3 : 2 Car Konstantin
Tabane 1970 3 : 0 Radan