PFL Sombor : Hajduk se revanširao Dunavu za jesenji poraz

Kao što se i očekivalo, fudbaleri staparskog Hajduka, savladali su na svom terenu ekipu Dunava iz Bačkog Monoštora, i osvojili nove bodove, a ujedno se gostima revanširali za jesenji poraz na “Doli” u Bačkom Monoštoru, i to sa dvostruko većim rezultatom, 4:2.

Po lepom i sunčanom vremenu,uz prisustvo pedesetak gledalaca, domaći tim je već u prvih 17 minuta utakmice rešio dilemu pobednika, jer vođstvo od 3:0, činilo se nedostižnim za goste iz Monoštora.Domaćin je već posle prvog kornera u 2 minuti golom Pjevića poveo sa 1:0, tri minuta kasnije Lazendić je iz solo prodora udvostručio vođstvo, a u 17 minutuNišavić je udarcem sa distance postavio visokih 3:0 Na tri minuta pred odlazak na odmor, jedan igrač Dunava je oboren u šesnaestercu domaćina ,a sudija je pokazao na belu tačku, posle čega je Balaž smanjio vođstvo domaćih i postavio konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavku utakmice,fudbaleri Dunava su se približili domaćinima na gol razlike, jer je Kolar svojim golom smanjio na 3:2,a četiri minuta kasnije sviran je penal za domaćine, kojega je Lazić pretvorio u vođstvo od 4:2, što je opet bilo nedostižno za goste iz Bačkog Monoštora do kraja utakmice.

PODRUČNA LIGA SOMBOR

HAJDUK : DUNAV 4:2 (3:1 )

Stapar, 26, aprila 2015 godine Igralište hajduka. Gledalaca 50. Sudija Vorkapić-Nastasić . Pomoćnici Z. Vračar I Lukić.(svi iz Sombora) Delegat Savin (Kula). Strelci :  Pjević u 2,Lazendić u 5, Nišavić u 17 i Lazić u 67 iz penala za Hajduk a, Balažu 42 iz penala i Kolar u 63 za Dunav. Žuti kartoni : Pjević, Lukić i Lazić (Hajduk), a Mrvičin,Grahovac i Subotić (Dunav). Crveni kartona nije bilo.

HAJDUK : M. Pekez,Staničkov((Grba),Nišavić, Benčić, I. Pekez,Pjević, Lazić. Milić, Lazendić( Boškov), De. Stanić( Jusufi) i Lukić.

Dunav : Ivkov, Kiš, Ratković, Kolar, Subotić, Mrvičin,G. Forgić (Grahovac), Trbojević,Vakoš( Jovanović), Balaž i Balog( Martinović).