Šumadinke sigurnim korakom ka duploj kruni

Posle nešto lošijeg starta drugog dela sezone, poraza u kupu Srbije i neresenog rezultata na gostovanju u Smederevu, u drugom kolu prolećnog dela prvenstva Šumadija je savladala ekipu Šapca rezultatom 0:8. Od samog starta utakmice šumadinke su jasno dale do znanja zašto su došle! Smirenom i strpljivom igrom, uglavnom ispred protivničkog gola, ređale su se šanse jedna za drugom. Prvi pogodak postiže Mirković J. u 20. minutu, a zatim i dugi u 26. minutu. U 30. minutu precizna je bila Miloradović. Na odličan centaršut u 32. minutu dobro reaguje Rosić K. U 35. minut Jurišević trese mrežu domaćina za trenutnih 0:5, a u 39. munutu opet je precizna bila Miloradovićeva za 0:6 i sa tim rezultatom se odlazi na odmor. U nastavku ponovo na scenu stupa Mirkovićka koja postiže svoj treći pogodak u 58. minutu, a tačku na utakmicu stavlja Đorđević M. u 70. minutu za konačnih 0:8. Šumadija u narednom kolu dočekuje ekipu Slatke male iz Burovca.

Užice 3 : 0 Jerina
Una Fortuna 1 : 1 Karađorđe
Slatke Male 3 : 1 Gradac
Šabac 0 : 8 Šumadija 1903