Ragbi 13: Sremci odneli bodove na premijeri

Radnički iz Nove Pazove je osvojio prve bodove u ovogodšnjem takmičenju u Prvoj ligi nakon pobede od 30:10 nad domaćim Tašmajdanom. Iako su vodili većim delom susreta, gosti su duel rešili u poslednjoj četvrtini, pošto su uspešno odbili napade „tigrova“. U jedinoj utakmici prvog kola koja je odigrana ovog vikenda, Radnički iz Nove Pazove na povratku u elitu savladao domaće Tašmajdan Tigrove, novajlije u Prvoj ligi. Najveći doprinos trijumfu od 30:10 dao je povratnik u redove Sremaca Nenad Grbić, koji je het-trikom već potvrdio najave da će doneti kvalitet srpskoj ragbi ligi. Grbić je postigao prvi esej u ovoj sezoni u 11.minutu utakmice, a prvi gol je postigao Slaviša Zekić. Dugo se potom igralo bez poena, a najveći „krivac“ za takvu situaciju je sigurno težak i natopljen teren ragbi stadiona na beogradskoj Adi Ciganliji. Kiše koje su prethodnih dana padale i prouzrokovale odlaganje ostalih utakmica prvog kola, doprinele su da svaki trk ostavi trag na igralištu.

U finišu prvog dela igre, Pero Madžarević je povisio prednost Novopazovčana, a Zekić postavio konačan rezultat na poluvremenu – 0:12. U nastavku je ponovo Grbić bio pravovremen i već u drugom minutu doneo još ubedljivije vođstvo. Početkom poslednje četvrtine meča, domaći uspevaju da smanje zaostatak, preko Đorđa Gaka na desnom krilu, ali Ivan Šušnjara nije bio precizan. To je bio znak da će „tigrovi“ morati dodatno da se potrude da prestignu goste, ali je u 68. minutu sve nade razvejao Žarko Kovačević koji je omogućio Zekiću da donese prednost od 20 poena. U poslednjih deset minuta oba tima su zabeležila po esej. Za Tašmajdan poene je postigao Aleksandar Đorđević uz gol Stefana Stamenića, dok je za Radnički treći esej postigao Grbić, a peti gol Zekić, kojim je postavljen konačan rezultat prve utakmice ovogošnjeg nadmetanja u Prvoj ligi.