05.04.2007 srbijasport.net

Poraz Sloge i Mašinca na startu Superlige
U izvanrednom ambijentu prepune dvorane sportova košarkaši Hemofarma su ostvarili ubedljivu pobedu na stratu superlige. Utakmica je završena rezultatom 75:97, po četvrtinama (14:25,23:23,12:22,26:27). Najveću prednost Hemofarm je imao u poslednjim sekundama utakmice kada je na semaforu stajalo 71:95. Uprkos ubedljivom porazu više od 2.000 gledalaca košarkaše Sloge nagradilo je gromkim aplauzom što je dobra uvertira za predstojeći gradski derbi u Subotu protiv Mašinca.
Košarkaši Mašinca su na premijeri u Novom Sadu doživeli ubedljiv poraz. Vojvodina je slavila rezultatom 86:59, po četvrtinama (27:11,13:14,29:15,17:19). Neverovatan je podatak da su košarkaši Mašinca u svoju korist rešili dve od četiri četvrtine, a svejedno su pretrpeli ubedljiv poraz. Kao ilustracija Vojvodinine nadmoći služi podatak da je odnos u skokovima bio 36:17 u korist domaćina. U Mašincu očekuju da će posle pauze igrati bolje i možda nešto više uraditi u utakmicama u kojima će biti domaćini.