MFL Sombor - pregled X kola: Dva skraćena meča i efikasni strelci na kraju

Poslednje jesenje kolo prvenstva u Međuopštinskoj Ligi Sombor-Apatin-Kula-Odžaci, obeležili su strelci svojom efikasnošću,a prosek od pet golova po meču , bio bi i veći da se na dve utakmice nije odigralo skraćeno vreme, jer su oba meča prekinuta, kod jednog zbog nedostatka igrača, a kod drugog su gosti sišli sa terena nezadovoljni suđenjem na tom meču. Od pet odigranih utakmica, na dve su pobedili domaći fudbaleri, jedan susret je završen bez pobednika-nerešeno, a na dva susreta su slavili gosti. Postignuto je ukupno 25 golova, od čega su mrežu gostiju, domaći strelci zatrersli 15 puta,a gosti su svojim domaćinima 10 puta poslali loptu iza golmanovih leđa. Prosek od pet golova po meču, svrstava ovo kolo u jedno od efikasnijih u toku ove jeseni. Najviše golova je palo u Rastini, gde je jesenju titulu , novom pobedom , potvrdila ekipa ratkovačkog Radničkog 1918, koja je svojim domaćinima dala 6, a primila dva gola. Poluvreme na ovome meču nije nagoveštavalo da će igrači Radničkog slaviti sa tako visokim rezultatom (2:6)Drugu pobedu u ovome kolu ekipe gostiju izvojevali su somborski metalci, koji su slavili u Kupusini, pobedivši domaćeg Partizana 2:3, golom u poslednjim minutama susreta. Jedini remi u ovome kolu desio se na igralištu sportskog centra u Aleksa Šantiću, gde je istoimena ekipa spasila bod , pošto su sonćani vodili u prvom poluvremenu sa 0:1. Dva meča ovoga kola nisu odigrana do kraja, pa će takmičarska komisija morati da ih registruje službenim rezultatom. Ovo neće odgovarati ekipi OFK Šikare, koja je do prekida (67 minut) imala vođstvo od 7:0 u susretu sa brojčano slabijim Jedinstvom 1947 iz Koluta, koji je u izletničkoj šumi istrčao na početak utakmice sa svega devetoricom fudbalera. U momentu kada su se dvojica povredila,a rezervi nije bilo, meč se morao prekinuti, pa će i postignuti rezultat od 7:0 biti pod znakom pitanja jer nije odigrano 75% vremena jedne utakmice. Drugi prekid se dogodio u Laliću, kod rezultata 2:0 za ekipu Panonije,a igrao se 75 minut, kada su gosti, nezadovoljni sudijskom odlukom napustili teren, i tako omogućili ekipi domaćina da zabeleže prvu pobedu u jesenjem delu prvenstva.

Kolućani su sa devetoricom počeli poslednji meč jeseni u Šikari

Spuštanjem zavese na jesenji deo takmičenja, konačni izgled tabele posle deset odigranih kola je sledeći : Prvo mesto je zauzela ekipa iz Ratkova,a 25 osvojenih bodova je zaliha ekipe Radničkog, koja će im biti dovoljna da sačuvaju prvo mesto i posle prvoga kola u proleće, kada su slobodni,  jer drugoplasirani tim jeseni, somborska OFK Šikara ima 21 bod, ili četiri manje od vodećeg Radničkog. Šantićani su treći sa 20, i bodom prednosti ispred četvrtog Dinama, koji je sakupio 19. Kupusinski Partizan ima 17 bodova na petom mestu , a dva mesta niže su , šesti OFK Metalac i sedmo Jedinstvo 1947 iz Koluta, koji imaju po 15 bodova. Osma Crvenka ima devet bodova, deveto Jedinstvo iz Ribareva  i deseta Panonija imaju po 5, dok je na poslednjem mestu Rastina 1918 zamenila Panoniju sa svega 4 boda.

Glavni sudija Vračar sa kapitenima Rapajićem( Jedinstvo )i Petrešom (OFK Šikara) pre početka utakmice