Novi Pazar lako sa Brđanima

U 15. kolu Omladinske lige Srbije, fudbaleri Novog Pazara savladali su beogradski Čukarički, rezultatom 3:1. U samom početku utakmice, Novi Pazar je napadao ka golu Jevrića, koji se istakao sa intervencijama. U 29. minutu šut Anesa Ruševića sa 16 metara, golman gostiju šalje loptu u korner. Ataci Novog Pazara nastavili su se i u 30. minutu kada Koraksić ubacuje loptu, koja dolazi do Izberovića, potom je zahvata snažno glavom i umalo da lopta završi ispod stative gola Jevrića. U 33. minutu odličan udarac uputio je Bajramlić sa 18 metara, sjajnom intervencijom istakao se Jevrić. Napadi Novog Pazara, isplatili su se u 37. minutu, odlična akcija od golmana Nićiforovića, pas igrom kroz sredinu, lopta je došla do Ruševića koji je loptu ostavio na 25 metara Hadžibuliću, koji topovski šalje loptu u rašlje gola Jevrića, koji je samo paradom ulepšao prelep pogodak, za vođstvo Novog Pazara od 1:0. U 43. minutu prva ozbiljnija šansa za goste sa Banovog brda, kapiten Čukaričkog Aničić, šutirao je iskosa sa leve strane jako u levi ugao gola Nićiforovića, i lopta je umalo završila ispod stative. U drugom poluvremenu videla se još bolja igra izabranika Ivana Jovanovića, koja je krunisana i drugim golom. U 58. minutu Đonović dugom loptom pronalazi Ruševića koji je bio brži od štopera Čukaričkog Gajića, golman Jevrić je istrčao na 13 metara, gde napadač Novog Pazara, Anes Rušević sjajno lobuje gostujućeg golmana, i šalje loptu u mrežu. U 74. minutu Čukarički je smanjio rezultat na 2:1. Mijić je probio po levoj strani, plasirao loptu sa 17 metara i poslao je u donji desni ugao. U 83. minutu, centaršut Đakovca sa leve strane, najviši u „buketu“ igrača bio je Izberović. Usledio je trzaj glavom i lopta završava iza ledja golmana Jevrića, za konačnih i potpuno zasluženih 3:1. Ovom pobedom Novi Pazar je „overio“ trojku iz Kragujevca i osvojio veoma važne bodove.

Novi Pazar – Čukarički 3:1 (1:0)

SC Šutenovac. Gledalaca: 500. Glavni sudija: Dragan Čolović (Baljevac) 7, Strelci: 1:0- Hadžibulić u 37, 2:0- Rušević u 58, 2:1- Mijić u 74, 3:1- Izberović u 83. minutu. Žuti kartoni: Došljak (Čukarički)

NOVI PAZAR: Nićiforović 7 (Hamidović 7), Biševac 7,5, Koraksić 7,5 (Mašović-), Đonović 7,5, (Totić-), Izberović 7,5, Džamović 7, Bajramlić 7 (Hazirović-), Lakota 7,5 (Kričkić-), Rušević 8 (Zejnelović-), Hadžibulić 7,5 (Ivljanin-), Đakovac 7,5

ČUKARIČKI: Jevrić 6, Gajić 6, Došljak 6, Cvetković 6 (Purić-), Aničić 6,5, Simić 6 (Kukoljac-), Andonovski 6, Goranović 6 (Kuč-), Ratković 6 (Šarčević-), Stevanović 6, Mijić 7.

Igrač utakmice: Anes Rušević.

Jagodina 1 : 1 OFK Beograd
Radnički (N) 2 : 0 Napredak
Borac 0 : 0 Rad
Čukarički 2 : 1 Novi Pazar
Radnički 1923 2 : 0 Brodarac