Baskijci tonu sve dublje

Varvarin:

Igrao se treći minut sevnula je kontra gostiju mladi Minić ostao je daleko iza zadnje linije  svog tima ,tako da nije bilo ofsajda a Karadžić je rutinski doveo goste u vođstvo na veliku žalost Baskijaca ali i velikog broja navijača Mladosti iz Donjeg Katuna na čelu sa alfom i omegom ovog kluba Slavoljubom Stefanovićem jer je ekipa Ribnika glavni kandidat Katuncima za jesenje počasti. U nastavku ravnopravna borba sa ponekoliko šansi na obe strane ali golmani Gradjanin  i Aleksandar Donić čine čuda pa se na odmor odlazi minimalcem za goste.
U drugom delu  domaći kreću na sve ili nista stvaraju nekoliko šansi od kojih najbolju brani golman A.Donić, Nenadu Nedji Petroviću dok gosti iz opasnih kontranapada ugrožavaju gol domaćih ali golman Domaćih Marko Buda Građanin u četiri maha čini čuda da bi u 84 minutu kapitulirao za konačnih 0:2
Tako su popularni Baskijci od tima koji je bio kandidat za najviši olasman došli u situaciju da se bore za opstanak. I rukovodstvo i igrači Baskijaca moraju da shvate da je fudbal kolektivni sport i da na sredini terena ne može da igra sam daroviti Jovan Jovanović ,mora puno da se trči a i ko zna da golman domaćih Gradjanin danas nije briljirao koji bi rezultat bio.

NEMINOVNE KADROVSKE PROMENE

Sasvim je izvesno da će se po završetku sezone iz kluba povući alfa i omega kluba jedan od najuglednijih srpskih staklorezaca Andrija Ristić, dok je predsednik kluba Jovan Savić danas u razgovoru sa vasim novinarem rekao da će Baskijci već u toku zime napraviti nekoliko spektakularnih kadrovskih poteza i da za njih neće biti problema. Ostaje nam da čekamo i vidimo-

Varvarin- Ribnik 0:2(0:1)

Strelci: 0:1 Karadžić u 3,0:2 Rajković u 84 minutu,Stadion Temnića U Varvarinu,gledalaca 200. Sudija : Darko Lapčević (Brus) 7,5. Opomenuti igrači.Milošević(Varvarin) i Vojinović i A.Donić (Ribnik)

VARVARIN: Građanin 8, Minić 6,Milošević 7,Ivan Stojanović 6,5,Radovanović 7,Jovanović 8,Jakovljević 5,5,Antonijević 6,5(Jeremić-),Nenad Petrović 7,Milić 7.Lazarević 7.

RIBNIK: Aleksandar Donić 7,5,Stefan Komotović 6,5,Pantelić 6,5,Igor Komotović 7,5,Kostić 7,Dusan Donić 7,Rakovac 7(Vojinović-),Rajković 7,Trnavac 7(Miljojković-),Milovanović 7,Karadžić 7,5(radovanović 6,5)

Igrač utakmice: Jovan Jovanović ( Varvarin).

Foto album sa utakmice: Slavoljub Blagojević