Partizan slavio u Novom Pazaru

U derbiju 13. kola Omladinske lige Srbije, fudbaleri Novog Pazara poraženi su od beogradskog Partizana, rezultatom 0:2. U prvih 30. minuta izabranici Ivana Jovanovića, atakovali su ka golu Đorđa Nikolića, koji je dobro intervenisao. U osmom minutu susreta desilo se prvo uzbuđenje. Slobodan udarac za Novi Pazar sa 28 metara, Biševac je uputio jak šut, ali je lopta pogodila prečku i otišla van terena. Tri minuta kasnije, slobodan udarac za ekipu Partizana izveo je Krajišnik, gadjao je ka golu Nićiforovića, kome je lopta traljavo ispala i otišla u korner. U 16. minutu, dosta tvrda i borbena igra vidjena je kraj Jošanice, gde je u pomenutom minutu slobodan udarac iskosa sa leve strane za Novi Pazar izveo Hadžibulić. Sjajno gadjao, ali lopta je pogodila stativu, i onda se odbila u gužvi igrača, gde se snašao Rušević, potom šutirao, lopta je završila pored desne stative. U 18. minutu Bajramlić je prošao kroz sredinu, lako se domogao do šesnaesterca, lako je prevario štopere Partizana, onda je snažno šutirao u levi ugao gola, Nikolić je sjajno intervenisao i loptu poslao u korner. U 32. minutu Partizan je poveo sa 0:1. Korner koji je izveo igrač Partizana, dubinsku loptu poslao je na 16 metara, loptu je zahvatio jakim udarcem Minić i poslao je u desni ugao gola Nićiforovića koji je bio nemoćan. U drugom poluvremenu bez mnogo šansi na obe strane. U 75. minutu posle greške fudbalera Novog Pazara na sredini terena, loptu je nosio Krajišnik, šalje nisku loptu na penal, gde je bio Rudan, koji hladnokrvno reaguje i šalje loptu u mrežu.

Na slici: Anes Rušević (9) i igrač Partizana Milenković (5) foto: Adalet Šemsović

Novi Pazar – Partizan 0:2 (0:1)

Novi Pazar. SC Šutenovac. Strelci: 0:1- Minić u 32, 0:2- Rudan u 75. minutu Gledalaca: 500. Sudija: Nikola Strahinić (Kraljevo) 7 Žuti kartoni: Koraksić (Novi Pazar), Islamović, Azemović, Minić, Ramović. Igrač utakmice: Luka Rudan (Partizan) 8.

NOVI PAZAR: Nićiforović 6, Biševac 7, Koraksić 6,5, Đonović 6,5, (Totić-), Izberović 6,5, Džamović 6 (Kričkić-), Bajramlić 6 (Alijagić-), Lakota 6,5,(Hazirović-), Rušević 7,5, (Ljajić-), Hadžibulić 6,5, (Zejnelović-), Đakovac 6,5.

PARTIZAN: Đ. Nikolić 7, Živković 6,5, Islamović 7,5, Jović 6,5 (Krstić-), Milenković 6,5, (Ramović-) Azemović 7,5, Minić 7, Krajišnik 7 (Đoković-), Rudan 8, Lukić 6,5, Đurić 7 (M. Nikolić).

Jagodina 1 : 1 OFK Beograd
Radnički (N) 2 : 0 Napredak
Borac 0 : 0 Rad
Čukarički 2 : 1 Novi Pazar
Radnički 1923 2 : 0 Brodarac
Partizan 3 : 1 BSK Borča