Prva trojka Budućnosti

Danas je odigrana odložena fudbalska utakmica između FK Budućnosti Ratari i FK Šumadija Azanja pred oko 250 gledalaca. Budućnost je dobila utakmicu rezultatom 1:0, golom Nenada Nikoličića - Usketa, nakon sjajne asistencije Zorana Jovanovića. Prvo poluvreme proteklo je u bledoj igri obe ekipe, već u 34. minutu trener domaćih Ljubiša Pešić - Pižon je reagovao i izvršio prvu izmenu umesto broja 2, I.Glišić u igru je ušao igrač sa brojem 14 N.Radovanović.

Prvo poluvreme je završeno rezultatom 0:0. Trener domaćih je pokušao da izmenama u poluvremenu osveži i ojača ekipu, umesto novajlije sa brojem 8 Stankovića u igru je ušao do sada standardan prvotimac sa brojem 13 M.Jokić, koji je zajedno sa rezervistom 15 M.Maričićem uneo živost na sredini terena.
Njihova agilnost i lucidnost uz već raspoložene Z. Jovanovića, P. Jokića i J. Bogićevića, rezultirala je na kraju pobedom FK Budućnosti. Sledeću utakmicu FK Budućnost odigraće 06.09.2009. protiv ekipe FK Sloboda Lipe pred svojim navijačima.

Budućnost 1 : 0 Šumadija
Sloboda 2 : 1 Jedinstvo
Radnik 0 : 2 Drugovac
Železničar (S) 1 : 0 Železničar (K)
Udarnik 1 : 2 Sloga
Mladi borac 1 : 0 Omladinac
Mladi radnik 0 : 0 Lunjevac
Napredak 3 : 1 Cerovac