25.03.2007 A.Daišević

Pobeda “belih” sa kamatom
Sloga se revanširala sa kamatom INON-u za poraz u prvom delu sezone i propustila priliku da deklasira Požarevljane. “Beli” su slavili rezultatom 3:0. Podatak da su gosti samo dva puta ozbiljnije ugorzili gol „belih“ dovoljno govori. U 40.minutu Gavrilović je iz jedanaesterca pogodio stativu,a u 87.minutu Nikolić je bio sam ispred Božovića ali ni to nije bio pogodak za goste. Na drugoj strani revija promašaja domaćih i samo tri gola. Sloga je odigrala jako dobar meč, publika je uživala ali i u neverici pratila promašaje svojih ljubimaca. U 3.minutu Todorović je sa pet metara pogodio odličnog golmana Popovića. Do vođstva su domaći stigli prelepim golom Otaševića iz slobodnog udarca u 15.minutu. Iskosa sa desne strane pogodio je suprotni gornji ugao nemoćnog vratara požarevačkog srpskoligaša. U 28.minutu Drašković je sa tri metra umesto mreže pogodio vratara INON-a, a u 32.minutu isti igrač pogađa stativu,a odbijenu loptu Stojković sa pet metara šalje pored gola. Gosti u tim trenutcima ostaju bez Bojatovića i Miovića koji su posle sudara sa igračima Sloge morali iz igre, povrede glave (Bojatović) i arkade (Miović) sanirane su u kraljevačkoj bolnici. U nastavku još bolji domaći, ali se revija promašaja nastavila. U 52.minutu Stojković, nešto kasnije u dva navrata Drašković nisu postigli gol iz situacija iz kojih je bilo teže promašiti,a vrhunac je 72.minut kada je dosuđen penal za Slogu, ali je šut Draškovića bravurozno odbranio sjajni Popović. Konačno, u 76.minutu Stojković je uspeo da matira mladog i korpulentnog golmana INON-a, a konačan rezultat postavio je iz još jednog opravdano dosuđenog jedanaesterca mladi Gojković u sudijskoj nadoknadi vremena.

Sloga (P) 0 : 2 Sloboda (Č)
Budućnost 4 : 0 INON
Metalac (GM) 0 : 0 Sloga (K)
Mladi Radnik 2 : 1 Sloboda (U)
Morava 3 : 1 Takovo
Radnički 2 : 1 Loznica
Metalac (K) 1 : 0 Vujić Voda
Jedinstvo 2 : 3 Rudar