SLZ: Pobeda – Šumadija1903 1:1

Komšijski derbi srpskoligaša Pobede Beloševac i Šumadije 1903 opravdao je očekivanja ljubitelja fudbala u Kragujevcu. U pravom sportskom ambijentu i dobro popunjenom gledalištu, pored pruge u Beloševcu, sa više lepih akcija, uzbuđenja i dva postignuta gola, protekao je susret starih sportskih prijatelja. Podela bodova je najrealniji ishod ovog duela, ali za pobedom treba da žale domaći fudbaleri, koji su imali prednost, ali i gosti, jer nisu iskoristili penal.

Treneri Stašević i Milošević zadovoljni podelom bodova

Prvi su pripretili fudbaleri sa Bubnja preko Dimitrijevića i Markovića. Na drugoj strani prvu šansu imao je Stojanović, ali je sa 16 metara šutirao pored praznog gola.

U 20. minutu, Šumadija 1903 propustila je veliku šansu da dođe do rezultatske prednosti.Živanović je u svom kaznemo prostoru oborio Petrovića u prodoru i sudija Živković je pokazao na belu tačku. Udarac sa 11 metara izveo je kapiten srpskoligaša sa Bubnja Komatina, ali je umesto mreže pogodio stativu i lopta se odbila u polje.

Do odlaska na odmor, nije bilo pravih šansi, ako se izuzme uadac Vidića glavom pored gola na centaršut Đorđevića sa desne strane.

Posle odmora gledaoci videli dva gola i nekoliko neiskorićenih šansi. U 51. minutu, Dimitrijević je dobro šutirao, ali je golman Kostić bio na mestu i spasao svoju mrežu. Tri minuta kasnije Popovićje sa ivice peterca sa leve strane poslao loptu preko gola Juriševića.

U 61. minutu radost domaćih navijača. Vidić je uposlio kapitena Stojanovića, koji je sa 16 metara matirao mladog golmana Šumadije 1903 Juriševića i doveo Beloševčane u vođstvo od 1:0. Međutim, radost domaćina kratko je trajala. Tri minuta kasnije bilo je 1:1. Gosti sa Bubnja izjednačili su efektnim pogotkom Dimitrijevića, posle centaršuta brzonogog Zvezdana Nikolića, sa desne strane. U 67. minutu, Marković je propustio šansu da sva tri boda odu na Bubanj. Izašao je pred golmana Kostića, ali je u duelu sa njim izgubio loptu, koja je završila u rukama mladog golmana, koji na dvojnu registraciju iz Radničkog 1923 brani za Beloševčane. Desetak minuta kasnije i Miloš Milosavljević je bio u prilici da savlada golmana Pobede Beloševac, ali je iz povoljne prilike slabo šutirao u ruke Kostića. Pokušao je i Stević iz Radničkog 1923, koji na dvojnu registraciju igra i za srpskoligaša sa Bubnja, ali je bio neprecizan.

U sudijskoj nadoknadi vremena Popović je iz blizine glavom loptu uputio pored stative i tako je propala i poslednja prilika da domaći tim zabeleži pobedu.

-Susret je završen najrealnijim rezultatom, iako smo mi imali gol prednoosti i pobedu u rukama. Nismo uspeli posle postigutog gola da smirimo igru. Bilo je nervoze u igri i to je iskoristila Šumadija 1903 i postigla izjednačujući gol. Sve u svemu, zadovoljan sam kako je utakmica u celini protekla i kako su se momci ponašali na terenu, kao i gledaoci. Ne mogu u celini da budem zadovoljan igrom svoje ekipe, pa i rezultatom. Sigurno je da su gosti zadovoljniji osvojenim bodom – ocenio je Željko Milošević, trener Pobede Beloševac.

Trener srpskoligaša sa Bubnja Slobodan Stašević imao je više razloga za zadovoljstvo, jer je njegova ekipa prikazala dobru igru protiv kvalitetne ekipe iz Beloševca i osvojila bod.

Bio je ovo pravi derbi, koji je protekao u muškoj, ali i sportskoj i fer borbi za svaku loptu. Znalismo da nas očekuje kvalitetna ekipa Pobede, koja nije slučajno u vrhu tabele. Pokušavali smo igrom da dođemo do šansi za gol, a naš protivnik je koristio prekide i centaršuteve sa bočnih pozicija. U sredini je imao isksunog Stojanovića, koji je postigao i gol. Imali smo šanse i za bolji rezultat. Nismo iskoriatili penal, a primili smo gol. Međutim, brzo smo se oporavili i izjednačili, što je odlika ove ekipe da dobro igra i kada gubi. Zahvalio bih se na korektnoj i sportskoj igri protivnika, kao i gledaocima, koji su došli u većem broju i doprineli pravoj sportskoj priredbi – rekao je trener Stašević.

POBEDA BELOŠEVAC – ŠUMADIJA 1903 1:1 (0:0).

BELOŠEVAC – Igralište: FK POBEDA. Gledalaca: 500. Sudija: Marko Živković (Kragujevac). Pomoćnici: Tamara Pavlović (Čačak) i Nikola Đorović (Kragujevac). Strelci: Stojanović u 61. minutu za Pobedu Beloševac, Dimitrijević u 64. minutu za Šumadiju 1903. Žuti kartoni: Živanović, Pejčinović (Pobeda Beloševac), Aleksić, Marković, Miloš Milosavljević (Šumadija 1903).

POBEDA BELOŠEVAC: M. Kostić, Bjelanović, Miljuš, Keljević, Ljujić, Živanović, Pejčinović (Vukomanović), Đorđević (S. Kostić), Vidić (Spasojević), Stojanović, Popović.

ŠUMADIJA 1903: Jurišević, Bubanja, Marić, Aleksić (Miloš Milosavljević), Komatina, Marko Milosavljević, Z. Nikolić (M. Nikolić), Petrović, Blagojević (Stević), Dimitrijević, Marković.

Loznica 3 : 0 Karađorđe
Zvižd 2 : 0 GFK Jasenica 1911
Rudar 3 : 1 Polet
Budućnost Krušik 2014 2 : 1 Sloga (P)
Pobeda 1 : 1 Šumadija 1903
Jedinstvo 2 : 0 Bane