SLZ : Polet (LJ) - Zvižd 1:0

Polet je važio za favorita u meču sa Zviždom iz više razloga. Čačani su standardni srpskoligaši dugi niz sezona,imaju iskustva u nadmetanju,vrlo dobar igrački kadar i sjajan skor kao domaća ekipa. Nasuprot njima, gosti iz Kučeva su novajlije u ligi i tek treba da pokažu svoje kvalitete kako prvenstvo bude odmicalo. Sudeći po onome što su prikazali danas u Ljubiću, nema sumnje da je reč o sasvim solidnom timu sa par izuzetnih pojedinaca. Pružili su dostojan otpor „Grebićima“,na momente bili i bolji rival ali nesmotrenost u poslednjim sekundama, koštala ih je boda,koji su svakako priželjkivali pre duela.

Trenutak iz prvih 45 minuta

Već u 8. minutu „crveni“ su pripretili. Milosavljević je centrirao sa desnog boka,najviši u skoku biva Ignjatović,no tuče preko gola. Dva minuta kasnije prilika na drugoj strani. Najpre je Đorđilović ispucao loptu na polovinu rivala, nju prihvata Vasilić i kreće sam ka golmanu Marku Nikoliću,ulazi u kazneni prostor i šutira ali dosta blago, pa šansa ostaje neiskorišćena. Mogao je Vasilić u datoj akciji da posluži i Nešovića na levoj strani, čini se da bi tada pogodak bio neminovan.U periodu od 26. do 32. minuta, gosti kreiraju dva konkretna napada. Vrlo dobri Ignjatović vara čuvara u liniji peterca, iskosa sa desne strane,zatim pasom nalazi Blagojevića koji biva neprecizan sa petnaestak metara. Isti igrač našao se u 32. minutu u zicer poziciji ali je šutirao pravo u Rumenića sa 7-8 metara udaljenosti, ovoga puta sa leve strane. Prilikom pomenute akcije napadač Zvižda se povredio i morao da napusti igru. Deset minuta pre kraja prvog poluvremena,najbolja šansa za Polet. Knežević je pokušao glavom, nakon udarca iz ugla a Nikolić sjajno intervenisao i loptu izbacio u korner.

Agilni Nešović (Polet) sa loptom

Nastavak donosi nešto drugačiji odnos snaga. Polet preuzima inicijativu i težište zbivanja prebacuje na polovinu gostiju. Već u 52. minutu „zicer“ za domaće. Mihajlović se našao „oči u oči“ sa „jedinicom“ Zvižda ali je šutirao vrlo slabo, pravo u čuvara mreže. Tri minuta nakon toga, Nešović pogađa stativu iz slobodnog udarca a gosti prihvataju odbijenu loptu i organizuju kontranapad koji završava Stanojević, udarcem preko gola. Rezervista Zvižda Stojadinović,okončao je solo prodor prizemnim udarcem sa 17-18 metara a Rumenić uz dosta napora zaustavlja šut. Sve se odigralo u 58. minutu. Strahovit pritisak „Grebića“ usledio je u periodu između 60. i 65. minuta. Redom su pokušavali Nešović, Protić i Vasilić ali promene rezultata nije bilo. Nešović je tukao iznad prečke, dok je pokušaje Protića i Vasilića Nikolić osujetio.Nisu domaći odustajali od pritiska,tražeći pobedonosni pogodak.U 74 minutu Nešović odlično prolazi po desnoj strani,šutira sa peterca i ponovo Nikolić izlazi kao pobednik! Scenario u finišu meča nagoveštavao je podelu bodova, jer su domaći, stihijski, dubinskim loptama tražili najisturenije saigrače, što je pogodovalo znatno višoj defanzivnoj liniji ekipe iz Kučeva. Ipak, upornost se isplatila u drugom minutu sudijske nadoknade. Luković je uputio loptu u kazneni prostor protivnika, ona uz dosta sreće dolazi do usamljenog Mihajlovića, koji rutinski pogađa mrežu sa 5-6 metara udaljenosti za veliko slavlje igrača u plavoj opremi!Rezultat 1-0! Gol vredan druge prvenstvene pobede nakon tri odigrana kola.

Dama u ulozi pomoćnika - Ivana Šargić (Valjevo)

Šumadija 0 : 1 Loznica
Železničar 1 : 0 Smederevo 1924
Jošanica 1 : 1 Jedinstvo
Bane 1 : 0 Pobeda
Šumadija 1903 0 : 1 Budućnost Krušik 2014
Sloga (P) 2 : 0 Rudar
Polet 1 : 0 Zvižd
GFK Jasenica 1911 2 : 1 Karađorđe