ŠOL: Prvi srpski ustanak - Vinča 2:0

Meštani Orašca željno su očekivali početak nove sezone i u velikom broju došli su da pozdrave svoje fudbalere i da im požele uspešnu sezonu. U okviru prvog kola Šumadijske okružne lige, dana 24.08.2014. sa početkom u 17:30h u Orašcu na stadionu Grbavica sastali su se FK Prvi srpski ustanak (Orašac) i FK Vinča (Vinča). Utakmica je odigrana po izuzetno lepom vremenu za igru uz fer i korektnu igru obe ekipe. U oba poluvremena se videla čvrsta igra na obe strane, sa dosta uigranih akcija. Gosti su prvi došli u priliku da postignu pogodak, ali je štoper domaćih Starčević odlično uklizao i poslao loptu u korner. Gosti su i dalje nastavili sa pretnjama i bili su blizu gola, ali golman domaćina lako je izlazio na kraj sa napadačima Vinče. Ipak Ustanici prvi stižu do gola u 24. minutu. Sjajno ubačena lopta Minića prema Lazoviću, kome nije bilo teško da sa nekih 10-tak metara savlada nemoćnog golmana gostiju i donese prednost za svoj tim. Gosti su i u nastavku pretili, ali bez uspeha. Orašac je stavio tačku na ovu utakmicu 74. minutu, kada je Lazović lepo uposlio Nedića, koji je uputio odličan šut sa nekih 12. metara i savladao golmana Ćirovića za 2:0. Izuzetno bitna pobeda za domaćina na otvaranju nove sezone.

Delegat: Goran Vuković iz Aranđelovca Sudija: Milan Filipović iz Batočine Prvi pomoćnik: Nikola Milivojević iz Rače Drugi pomoćnik: Nikola Nikolić iz Rače. Igrač utakmice: Lazović Radoslav.

Domaćin je nastupio u sastavu: Dimitrijević Srđan, Milojević Milan, Stojanović Borko, Starčević Milan, Rajković Predrag, Filipović Goran, Dimitrijević Milan, Milojević Nemanja (od 46. min. Anić Branko), Minić Marko (od 46. min. Lukić Jovan), Lazović Radoslav (od 78. min. Stanojlović Stefan), Nedić Nemanja.

Gosti su nastupili u sastavu: Ćirović Aleksandar, Vasilijević Aleksandar, Planić Boban, Momčilov Boban, Vasiljević Slavko(od 41. min. Petrović Igor), Murati Senad, Đurić Mirko(od 71. min. Đorđević Lazar), Stanković Nikola, Sretenović Marko, Simić Milan(od 79. min. Stamenković Stefan).

Aranđelovac 2 : 0 Partizan (D)
Omladinac 1 : 1 Junkovac
Šatornja 1 : 1 Šumadija
Šumadinac (S) 1 : 8 ŽSK
Prvi srpski ustanak 2 : 0 Vinča
Šumadinac (N) 2 : 5 Banja
BSK 1 : 1 Vitlina-Bokanja