Dve pobede Moravac Oriona u duelima sa Ozrenom u Sokobanji

OZREN - MORAVAC ORION 1:4

Strelci: 0:1 Trajković u 13., 1:1 Penčić u 16., 1:2 A. Stanković u 40., 1:3 Trajković u 47., 1:4 Muhamed u 52. minutu - Sokobanja, gledalaca: 200, sudija: Ivan Gmitrović (Sokobanja).

OZREN: B. Janković, F. Janković, Prodanović, Bogovulević, Topić, Djurdjević, Stojković, Penčić, N. Jovanović, N. Stanković, B. Vuković. Igrali su i: Mladenović, M. Vuković, S. Milovanović, Vukašinović.

MORAVAC ORION: M. Mladenović, D. Stanković, D. Mladenović, Saša Marković, Ilić, Cekić, Stamenković, Milić, A. Stanković, Trajković, Muhamed. Igrali su i: Stojanović, F. Kostić, M. Kostić, Djordjević, Ćirić, Stojiljković.

U prvoj utakmici dva rivala, ubedljiva pobeda prvoligaša. Treneri Jovan Stanković i Marko Bajić su po dogovoru u ovoj utakmici dali priliku igračima koji se nalaze na probi u Moravac ORIONU, odnosno Ozrenu, uoči konačne odluke o statusu nekih od njih koje su najavljene za početak nedelje kada će biti poznati i imena igrača na koje prvoligaš iz Mrštana i srpskoligaš iz Sokobanje računaju u novoj sezoni.

Moravac ORION je poveo golom mladog Trajkovića koji je posle centaršuta Dušana Stankovića sa desne strane, neometan, sa 8-9 metara preciznim udarcem, smestio loptu u suprotan, levi donji ugao gola Ozrena. Domaćin je uzvratio samo 3 minuta kasnije kada je posle brzog kontrapada Penčić izašao sam pred golmana Mladenovića i preciznim udarcem doneo izjednačenje.

U finišu prvog poluvremena, posle akcije Milića lopta je došla do Trajkovića koji je uputio jak udarac sa 12-13 metara, golman Janković je kratko odbio loptu, na pravom mestu našao se Aleksandar Stanković i sa 7-8 metara poslao iza ledja čuvara mreže Sokobanjaca. Na početku drugog dela igre Trajkovićč svojim drugom golom najavljuje da bi u Prvoj ligi veliki talenat mogao da pretoči u dobre igre i golove, a četvrti pogodak za Moravac ORION postigao je Egipćanin Muhamed koji se nalazi na probi u prvoligašu Moravac ORIONU.

OZREN - MORAVAC ORION 0:1

Strelac: 0:1 Rajković u 71. minutu iz jedanaesterca - Sokobanja, gledalaca: 400, sudija: Mladen Veljković (Sokobanja).

OZREN: Lilić, Ilić, Majkić, Stanković, Paris, Mijajlović, Milivojević, Marković, Mitrović, S. Janković, Kovačević. Igrali su i: B. Vuković, Babić.

MORAVAC ORION: Mitrović, Lampevski, Regojević, Ćirić, Stefan Marković, Cvetković, Rajković, M. Stanković, Kostadinov, N. Stefanović, S. Kostić. Igrali su i: Petrović, Vukosavljević, Čokić.

Ljubitelji fudbala u sokobanji su u drugoj utakmici dva rivala videli kvalitetniji fudbal, puno trčanja i drugu pobedu prvoligaša iz Mrštana u ovom dvomeču sportskih prijatelja iz Mrštana i Sokobanje.

Već u 6. minutu posle akcije po desnoj strani mladi Kostadinov je pokušao makazicama da iznenadi golmana domaćih, ali je lopta završila tik pored stative. U 34. minutu Stefan Marković je posle prekida zatresao mrežu Ozrena, ali su sudije pogodak poništile zbog ofsajd pozicije. Dva minuta kasnije Milivojevič je pokušao da iznenadi golmana Mitrovića šutem sa dvadesetak metara, ali je čuvar mreže Moravac ORIONA uspeo da zaustavi ovaj udarac. Minut kasnije efektna odbrana na drugoj strani: Kostadinov je šutirao sa 7-8 metara, ali je Lilić sačuvao svoju mrežu. U 43. minutu najbolja prilika u prvom delu igre: Miloš Stanković se našao sam, na 5-6 metara ispred golmana Ozrena, ali je Lilić iz ovog duela "jedan na jedan" izašao kao pobednik.

Na gol odluke čekalo se do 71. minuta. Posle lepe akcije Moravac ORIONA, golman Ozrena je u svom šesnaestercu srušio Čokića, Za sudiju Veljkovića nije bilo dileme da je u pitanju prekršaj za najstrožu kaznu. Loptu je na belu tačku namestio Rajković, golman Lilić je pošao na pravu stranu, ali jak i precizan udarac novajlije u dresu prvoligaša iz Mrštana nije uspeo da zaustavi. Dva minuta kasnije posle akcije Lampevskog i Miloša Stankovića lopta je došla do Čokića koji je iz peterca šutirao iznad gola. Do kraja se igralo uglavnom na sredini terena, gosti su češće imali loptu us vom posedu, ali golova pa ni ozbiljnijih prilika nije bilo.

Na kraju, dve nedelje pred start prvenstva, treneri oba tima imaju dosta razloga za zadovoljstvo, ali i dovoljno vremena da razreše preostale dileme oko sastava tima za start sezone.