Utakmica rešena u prvom poluvremenu

Na svom stadionu kraj Zapadne Morave pred oko 300 gledalaca, fudbaleri Trstenika PPT pobedili su vrlo dobru ekipu Dubočice iz Leskovca rezultatom 2:0 u 28. kolu Srpske lige Istok i zadržali drugo mesto na tabeli. Susret je bio rešen posle prvih pola sata igre, prvu priliku propustili su gosti već u 4. minutu, kada je Đorđević snažnim šutom pokušao da postigne pogodak ali mladi golman trsteničana Petrović bio je na mestu i sjajnom odbranom spasao svoj gol. Domaćini su se prenuli i došli su u vođstvo sa 1:0 u 8. minutu, na odbijenu loptu upućenu prema golu Leskovčana natrčao je Goran Perčević i glavom poslao loptu u mrežu...

Posle prodora Gorana Perčevića u 21. minutu utakmice i lepog centaršuta, na pravom mestu našao se Darko Milanović i postavio konačan rezultat poluvremena ali i celog susreta, bilo je to 2:0 za trsteničane. Gosti su imali više od igre u drugom poluvremenu i dve zrele šanse za pogodke ali se svojim odbranama istakao mladi Petrović. U narednom pretposlednjem kolu Trstenik PPT na svom stadionu dočekuju Jedinstvo iz Paraćina i na taj način se opraštaju od publike igrama na svom terenu u ovoj sezoni. Trener Ivan Radivojević očekuje pobedu i u ovom susretu i angažovanje svih igrača da se to ostvari.

Jedinstvo (P) 1 : 0 Đerdap
Car Konstantin 3 : 2 Sloga (D)
Radnički (S) 3 : 1 Sinđelić
Moravac Orion 0 : 0 Timočanin
Kopaonik 4 : 2 SFK Moravac
Radnički (P) 3 : 1 Tabane Trgovački
Hajduk Veljko 3 : 0 Žitorađa
Trstenik PPT 2 : 0 Dubočica 1923